Vairāku ciklonu ietekmē gaidāma nokrišņiem bagāta nedēļa, sākas atkusnis

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs zino, ka cikloni, kas no rietumiem virzās pāri Atlantijas okeānam, valstī ienes siltāku gaisa masu un gaisa temperatūra daudzviet paaugstināsies virs 0 grādiem (pēc Celsija skalas).

Līdz ar cikloniem, valsts teritoriju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas naktīs galvenokārt nesīs sniegu, bet dienas laikā – slapju sniegu un lietu. Nedēļas sākumā gaidāma arī atkala, tāpēc ceļi būs slideni!

Pirmdien debesis klās mākoņu sega, kas naktī brīžiem austrumos izklīdīs. Līdz ar mākoņiem, palaikam ir gaidāms sniegs, vietām arī atkala – sasalstošs lietus, tāpēc iespējams veidosies apledojums un ceļi būs slideni! Pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu, dienvidu vējš, kas piekrastē būs brāzmains. Dienā maksimālā gaisa temperatūra austrumos būs -1…-5 grādu robežās, bet rietumos -1…+2 grādi.

Otrdien debesis būs apmākušās. Naktī uz otrdienu no rietumiem Latviju sasniegs nokrišņu zona – daudzviet snigs, vietām būs novērojams arī lietus, slapjš sniegs un atkala. Austrumos nokrišņi būs vairāk.

Apledojuma dēļ ceļi saglabāsies slideni, tāpēc transporta satiksmes dalībniekiem ir jābūt uzmanīgiem!

Sākot no rīta, vietām arī veidosies migla. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu, austrumu vējš, kas naktī piekrastē būs brāzmains, bet jau dienā atkal pavājināsies. Minimālā gaisa temperatūra gaidāma 0…-5 grādi, Kurzemes piekrastē par pāris grādiem siltāks, bet dienā gaiss iesils 0…+5°.

Trešdien laikapstākļus noteiks plašs ciklons, tādēļ būs apmācies un nokrišņiem bagāts laiks – naktī galvenokārt gaidāms sniegs, bet dienā slapjš sniegs un lietus. Dominēs dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15–18 m/s. Gaisa temperatūra naktī un dienā valsts rietumos būs +1…+6 grādu robežās, savukārt austrumos +1…-4 grādi.

Pēc šī brīža prognozes, nedēļas otrajā pusē saglabāsies lielākoties mākoņains laiks. Valsts teritoriju no rietumiem turpinās šķērsot vairākas nokrišņu zona, kas atnesīs galvenokārt slapju sniegu un lietu. Gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās pieturēsies pie 0…+5 grādu robežas, vien naktīs vietām austrumos termometra stabiņš varētu noslīdēt zem 0 grādu atzīmes. Turpināsies ledus iešana un sniega segas kušana.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas