Valdība atbalsta finansējumu E-Identitātes un e-paraksta, sistēmas attīstībai

Valdība otrdien, 7.martā, apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) iesniegto informatīvo ziņojumu par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta EIdentitātes un e-paraksta risinājumu attīstība, kura ietvaros plānots izstrādāt tālākās infrastruktūras izmantošanas iespējas un  paredzēt nepieciešamo finansējumu, informē SM komunikācijas nodaļā. 

SM  sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM)  un Iekšlietu ministriju (IeM) ir veikusi izvērtējumu par minētās infrastruktūras uzturēšanai un tālākas izmantošanas iespējām nepieciešamo kopējo finansējumu no 2024.gada līdz 2026.gadam.

Atbilstoši ministriju izvērtējumam plānots, ka 2024.gadā būs nepieciešami 4,8 miljoni eiro, 2025.gadā – 5,2 miljoni eiro, bet 2026.gadā, 5,5 miljoni eiro. 

Finansējums paredzēts, lai nodrošinātu iedzīvotājiem, uzņēmumiem un valsts iestādēm iespēju bez maksas apliecināt identitāti un parakstīt dokumentus elektroniskajā vidē, kā arī īstenotu kvalificēta elektroniskā paraksta platformas darbības turpināšanu.

Ņemot vērā valsts drošības jautājumus, dažādus datu aizsardzības riskus, kā arī šī brīža ģeopolitisko situācija, kvalitatīva valsts e-pakalpojumu platformas darbības attīstība, risku mazināšana datu nepieejamībā, ir būtiska. 

SM informatīvā ziņojumā ir arī noteikts finansēšanas modelis, kas paredz proporcionālu dalījumu starp finansējumu no valsts budžeta un Latvijas Valsts Radio un televīzijas centra (LVRTC) dividenžu daļas.

Minētā infrastruktūra tika izstrādāta ERAF finansēta projekta ietvaros, lai nodrošinātu uzticamības pakalpojumu sniegšanu atbilstoši eIDAS regulas prasībām t.i., tehniskā infrastruktūra, kas nepieciešama uzticamības pakalpojumu sniedzējiem.

Projekta ietvaros tika izstrādāti vairāki uz klientu prasībām vērsti risinājumi – mobilā lietotne eParaksts mobile, tīmekļvietne www.eparaksts.lv, lietotājprogramatūra eParakstītājs 3.0., ar kuras palīdzību klients ir spējīgs parakstīt dokumentus ar kvalificētu elektronisko parakstu.

Lasiet arī: Jaunievēlētajiem Lietuvas pašvaldību mēriem būs plašākas pilnvaras

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas