Valdība izpildījusi doto solījumu pedagogiem, pārliecināta Čakša

Valdība ir izpildījusi pedagogiem doto solījumu, intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes atzina izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Viņa akcentē, ka, strādājot pie zemākās algas grafika izstrādes jau kopā ar arodbiedrību, vēl janvārī tika panākta vienošanās par skaitļiem, kam jābūt grafikā, vienojoties ne tikai par algu grafiku, bet arī par slodzes balansēšanas stundām. Tikmēr pagājušajās nedēļas otrdienā apstiprināts grafiks, bet piektdien – noteikumi, kas paredz kārtību pedagogu algu aprēķinam.

Čakša uzsvēra, ka kopumā 2023.gadā pedagogu atalgojuma un slodzes balansēšanai novirzīti 89 miljoni eiro, kas ir ilgstoši nebijusi summa.

Runājot par zemākās algas pielikuma grafika izveidi, bija runa par papildu 11 miljoniem eiro, kas tagad tiek novirzīti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un naudas pārdales ministrijas resorā, piebilda ministre.

“Ja runā par attieksmi, visu laiku ar lielu respektu esmu izturējusies pret to, ko dara skolotāji. Mums ir ļoti jānovērtē šis grūtais posms, kam iet cauri pedagogiem, ņemot vērā jaunās programmas ieviešanu. Negribētu domāt, ka attieksme ir bijusi kādā veidā slikta, jo valdībai rūp, un pieņemti visi noteikumi, lai skaidri iezīmētu, ka pedagogi ir valdības prioritāte un solītais tiks sasniegts,” sacīja politiķe.

Ministre piekrīt, ka atsevišķas streika prasības nav pagūts izpildīt laikus, vienlaikus gan uzsverot, ka atalgojuma pieaugums paredzēts no 1.septembra.

“Šis streiks nav tik daudz par atalgojumu, bet par grūto darbu un posmu, kurā uzkrājies liels nogurums skolotāju vidē.

Svarīgi, kā kopā risinām jautājumus, kas saistīti ar kvalitāti,” vērtēja ministre.

Jau ziņots, ka šodien, 24.aprīlī LIZDA rīkotajā protesta gājienā piedalīsies vairāk nekā 8000 izglītības un medicīnas iestāžu darbinieku, lai prasītu “cieņpilnu un atbildīgu attieksmi” pret nozarēm.

Gājiens iesāks trīs dienu streiku.

Arodbiedrībā norādīja, ka protesta gājienā piedalīsies 7500 pedagogu, tostarp zinātnes institūciju pārstāvji, jo streika prasības par pedagogu atalgojumu un slodzes grafiku attiecas arī uz viņiem. Šobrīd savu dalību ir apstiprinājuši darbinieki no Latvijas Zinātnes akadēmijas, Daugavpils Universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Universitātes, Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un citām.

Protesta gājienā piedalīsies arī universitāšu studentu padomes un studenti.

Lasiet arī:Twitterī: “Pedagogi pārāk daudz čīkst”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas