Valdība lemj pagarināt ārkārtējo situāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas līdz februārim

Ministru kabinets šodien, 2.novembrī, pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 2023.gada 10.februārim uz Latvijas-Baltkrievijas robežas Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpils valstspilsētā.

Valdība pirmo reizi ārkārtējo situāciju Latvijas austrumos, uz Latvijas–Baltkrievijas robežas izsludināja 2021.gada 11.augustā, pēc tam, kad nelegālā imigrācija strauji palielinājās.

Kā Iekšlietu ministrija (IeM) norāda, kopš 2021.gada 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 7 562 cilvēki. Savukārt kopš 2022.gada 1.augusta ir būtiski palielinājies aizturēto un atturēto personu skaits uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, proti, augustā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturēta 301 persona, septembrī – 299 personas, bet oktobrī – 173 personas.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiek saņemta informācija par nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas mēģinājumiem no Baltkrievijas puses.

Tādējādi arī turpmāk ir jānodrošina Latvijas–Baltkrievijas robežas uzraudzība pastiprinātā režīmā, tai skaitā saglabājot Ministru kabineta 2021.gada 10.augusta rīkojumā Nr. 518 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu noteikto ārkārtējās situācijas režīmu, norāda IeM.

Šobrīd Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas ir izbūvēts pagaidu žogs 59,7 kilometru garumā, kā arī izbūvēti 15 kilometri pastāvīgā žoga. 

Savukārt uz robežas ar Krievijas Federāciju šobrīd izbūvēta robežjosla 230 kilometru garumā, tai skaitā uzbūvēts pastāvīgais žogs 95,2 kilometru garumā un izbūvēti četri iekaramie tilti.

Lasiet arī: Izbūvēti pirmie pastāvīgā žoga kilometri uz Latvijas–Baltkrievijas robežas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas