Valdības partijas budžeta projektu vairs nekoriģēs, par SDG termināli lēmumu nav

Valdošajā koalīcijā ir vienošanās uz gala lasījumu budžeta projektu vairs nekoriģēt, ceturtdien, 23.februārī, LTV Rīta panorāmā paziņoja Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

«Neuzskatām budžetu ne tuvu par ideālu, bet tas ir labākais, par ko koalīcijas partijas spēja vienoties,» piebilda politiķis. Taujāts, vai tas nozīmē, ka, piemēram, mediķu prasītā pieauguma veselības aprūpes budžetā nebūs, Dzintars izteicās, ka

pedagogu atalgojuma pieauguma grafiks, mediķu algas ir jautājumi, par kuriem turpināt lemt pēc budžeta pieņemšanas.

Sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) termināļa jautājumā – pēc valdības šīs nedēļas lēmuma nesniegt Skultes termināļa potenciālo attīstītāju prasītās garantijas – tagad tikšot izvērtēti citi scenāriji. Tostarp, tiks vērtēta iespēja valsts kapitālsabiedrībām iesaistīties šādā projektā, taču nekādi lēmumi pieņemti vēl nav.

Runājot par likuma prasībām, kas nosaka, ka Krievijas pilsoņiem, kuri iepriekš bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi un uzturas Latvijā ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju, līdz šī gada septembrim jāiesniedz dokumenti, kas apliecina valsts valodas zināšanas, Dzintars turpināja uzstāt, ka no šīs prasības pēc būtības atkāpties nedrīkstot, bet varot tikt meklēti tikai tehniski risinājumi atbildīgo dienestu noslodzes problēmām.

Savukārt aicināts pamatot Nacionālās apvienības noraidošo attieksmi pret Stambulas konvencijas ratificēšanu Latvijā, Dzintars paziņoja:

Viņš netic, ka tā mazina vardarbību.

Politiķis arī atsaucās uz vārdos nenosauktiem konservatīvajiem ekspertiem, kas saskatījuši, ka šajā dokumentā parādoties ideoloģiskas tendences, «bioloģiskais dzimums tiek aizstāts ar sociālo konstruktu», un tās esot lietas, kas daļai sabiedrībai nav pieņemamas.

Lasiet arī: Valdība noraida Skultes SDG termināļa attīstītāja un investora piedāvātos sadarbības nosacījumus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas