Valmierā par teju 4 miljoniem eiro cels šķeldas katlumāju

Tā atradīsies Rietekļa ielā 1 – pilsētas Ausekļa ielas rajonā, kur patlaban siltumenerģija tiek ražota, izmantojot dabasgāzes kurināmā iekārtas. Būves kopējās izmaksas ir 3,9 miljoni, ieskaitot 1,33 miljonus lielu ES līdzfinansējumu.

Pēc projekta realizācijas, kam saņemts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalsts, siltumenerģijas ražošanu šajā Valmieras daļā no jaunās katlumājas pilnībā nodrošinās AS Valmieras Enerģija (VE).

Šobrīd tiek veikta plānošana un priekšdarbi, lai iespējami ātrāk uzsāktu būvdarbu iepirkumu un apkure no jaunā siltumavota tiktu nodrošināta jau 2024.gadā.

«Izbūvējot jaunu šķeldas katlumāju, atjaunojamo energoresursu īpatsvars Valmieras pilsētā tiks palielināts līdz vairāk kā 90% no visa kurināmā, kas tiek izmantots siltumenerģijas ražošanai. Pēc projekta realizācijas plānots samazināt CO2 emisijas līdz pat 3042 tonnām gadā,» norāda VE līdzīpašnieka SIA Adven Latvia projektu vadītājs Mārcis Smalkais.

Šim uzņēmumam pieder 52,15% VE akciju, Valmieras novada pašvaldībai – 47,85%. Saražoto siltumenerģiju VE piegādā operatoram SIA Valmieras ūdens, kas savukārt ar siltumenerģiju apgādā pilsētas iedzīvotājus un uzņēmumus. 

Vienlaikus VE pašvaldības īpašumā ir nodevusi veco katlumāju Rīgas ielā 25, kas pārtapusi par laikmetīgās mākslas telpu Kurtuve un turpmāk būs pagaidu mājvieta arī Valmieras Drāmas teātrim.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas