Valsts atbalsts mājsaimniecībām apkures sezonā nav pietiekams, atzinusi Indriksone

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) LTV raidījumā De Facto atzinusi, ka šī brīža plānotais atbalsts iedzīvotājiem apkures sezonā ir nepietiekošs un ka būs nepieciešams papildus krīzes atbalsts.

Lai atbalstītu Latvijas iedzīvotājus, Saeima apstiprināja valdības ieceri sniegt atbalstu mājsaimniecību iedzīvotājiem no 1.oktobra, kompensējot pusi jeb 50% no centrālās apkures tarifa sadārdzinājuma virs 68 eiro par megavatstundu, taču šobrīd sadārdzinājums dažviet ir pat četrkārtīgs.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mājaslapā ir iespējams aplūkot karti, kurā redzama aktuālā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu karte –

!function(e,i,n,s){var t=”InfogramEmbeds”,d=e.getElementsByTagName(“script”)[0];if(window[t]&&window[t].initialized)window[t].process&&window[t].process();else if(!e.getElementById(n)){var o=e.createElement(“script”);o.async=1,o.id=n,o.src=”https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js”,d.parentNode.insertBefore(o,d)}}(document,0,”infogram-async”);Pēc raidījuma De Facto apkopotās informācijas šobrīd līdera pozīciju ieņem uzņēmums SIA Ikšķiles māja, kur siltumenerģijas tarifs no 21.septembra būs 324,44 eiro bez PVN par megavatstundu (MWh) līdzšinējo 56,06 eiro vietā.

Foto: Ekrānšāviņš no LTV raidījuma De Facto

Tikmēr SIA Ķekavas nami siltumenerģijas tarifs mainījās jau otro reizi šogad – 1.augustā siltumenerģijas tarifi pieauga 4,6 reizes – no 39,64 eiro līdz 181,14 eiro bez PVN par MWh. Savukārt ar 1.septembri tas sasniedza 279,51 eiro bez PVN par MWh.

Tikmēr AS Mārupes komunālie pakalpojumi siltumenerģijas tarifs 1.septembrī sasniedza 320,14 eiro bez PVN par MWh līdzšinējo 127,29 eiro vietā.

Pieņemot, ka valsts no 1.oktobra kompensēs 50% no centrālās apkures tarifa sadārdzinājuma virs 68 eiro par megavatstundu, pēc valsts piešķirtā atbalsta

SIA Ikšķiles māja klientiem siltumenerģijas tarifs būs 196 eiro bez PVN Par MWh.

Komentējot to, vai valsts piedāvātais atbalsts iedzīvotājiem ir pietiekams, ekonomikas ministre atzina, ka tas nav pietiekams.

«Būs nepieciešams kaut kāds krīzes atbalsts tām mājsaimniecībām, kas dzīvo teritorijās, kur ir tikai gāzes apkure, kur šie tarifi ir nesamērīgi,» raidījumam De Facto sacīja Indriksone.

Viņa uzsvēra, ka tas varētu palīdzēt tām ģimenēm, kas neatbilst trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusam, taču tomēr nonāks krīzē tieši šajā apkures sezonā.

Ekonomikas ministrija ideju noteikt «tarifu griestus», virs kuriem izmaksas pilnībā kompensētu valsts, vērtē šaubīgi, jo tas «nemotivētu siltumu taupīt», taču, kā norāda ministrijā, tarifu griestu noteikšanu ir plānots izvērtēt vēlreiz.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas