Valsts prezidents: Robežsardzei jābūt gatavai reaģēt uz Vagner iespējamām provokācijām

Valsts robežsardzei rūpīgi jāseko līdzi un jābūt gatavai reaģēt uz Krievijas algotņu grupējuma Vagner iespējamām provokācijām, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš pirmdien, 31.jūlijā  apmeklēja Valsts robežsardzes štābu Rīgā.

Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa norāda, ka  apmeklējuma laikā Rinkēvičs klātienē iepazinās ar Valsts robežsardzes vadību un darbiniekiem, pārrunāja aktuālo situāciju uz valsts robežas un valsts iekšienē.

Valsts prezidents uzklausīja aktuālo situāciju par valsts robežas infrastruktūras izbūves gaitu uz Latvijas un Baltkrievijas, kā arī uz Latvijas un Krievijas robežas.

Rinkēvičs nolēmis 8.augustā apmeklēt valsts robežu ar Baltkrieviju un Krieviju, lai nepastarpināti redzētu aktuālo situāciju uz vietas un iepazītos ar robežas infrastruktūras izbūves gaitu.

“Ņemot vērā drošības situāciju mūsu reģionā, šobrīd tas ir īpaši svarīgi, jo centieni ik dienu nelikumīgi šķērsot mūsu valsts ārējo robežu nav zuduši. Tāpat uz vietas vēlos iepazīties ar robežsardzes ikdienas darbu un sadzīves apstākļiem, tehnisko aprīkojumu un tiem izaicinājumiem, ar ko mūsu robežsargi saskaras katru dienu.

Esmu pārliecināts, ka tikai spēcīga robežsardze ar valstij lojāliem profesionāļiem garantē mūsu valsts noturību,” pauda valsts pirmā persona.

Kā vēstīts, nedēļas nogalē Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis paziņojis, ka vairāk nekā 100 Baltkrievijā izvietoto grupējuma Vagner algotņu pārcelti Suvalku koridora tuvumā netālu no Polijas un Lietuvas robežas.

“Iespējams, ka viņi maskēsies par Baltkrievijas robežsargiem un palīdzēs nelegālajiem migrantiem iekļūt Polijā, lai to destabilizētu.

Bet ir arī iespējams, ka viņi mēģinās iekļūt Polijā, uzdodoties par nelegālajiem migrantiem, un tas rada papildu riskus,” sacīja Moraveckis.

Pēc Vagner algotņu nometņu parādīšanās Baltkrievijas teritorijā Polija nolēmusi pastiprināt savus spēkus pie austrumu robežas.

Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta aplēses liecina, ka Baltkrievijā ieradušies apmēram 5000 vagneriešu.

Vagner nākotne vairākas nedēļas bija neskaidra pēc grupējuma dibinātāja Jevgeņija Prigožina sarīkotā dumpja. Dumpis tika izbeigts, kad Prigožinam un Vagner kaujiniekiem 24.jūnijā tika piedāvāts patvērums Baltkrievijā.

Lasiet arī: VIDEO| Krievijā Brjanskas apgabalā noticis drona uzbrukums policijas iecirknim

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas