VARAM nav tiesiska pamata Daugavpils domes atlaišanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) neredz tiesisku pamatu, lai rosinātu Daugavpils pašvaldības domes atlaišanu, informēja šīs iestādes sabiedrisko attiecību nodaļa.

Tas secināts,  izvērtējot vairāku sabiedriski aktīvu Daugavpils iedzīvotāju iesniegumu un ņemot vērā, ka VARAM savas kompetences ietvaros nav konstatējusi vairākkārtējus likumpārkāpumus pašvaldības domes darbā. Tāpat arī no tiesībsargājošām institūcijām nav saņemta informācija, ka pastāv kādi drošības riski vai ir konstatēti kādi likumpārkāpumi. 

VARAM skaidro, ka saskaņā ar likuma Par pašvaldībām 93.panta pirmo daļu ministram ir tiesības ar motivētu rīkojumu atstādināt domes priekšsēdētāju no amata pienākumu pildīšanas, ja domes priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus un ir saņemts viņa paskaidrojums.

Savukārt 91.pants paredz, ka Saeima var atlaist visu domi četros gadījumos – ja dome atkārtoti nepilda vai pārkāpj Satversmi, likumus, Ministru kabineta noteikumus vai arī nepilda tiesas spriedumus, kā arī atkārtoti pieņem lēmumus un veic darbības jautājumos, kas ir Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu vai tiesas kompetencē.

Pāris desmiti sabiedriski aktīvu daugavpiliešu ir vērsušies ar atklātu vēstuli pie Saeimas, Ministru kabineta un masu medijiem, mudinot atlaist Daugavpils domi. Vēstules autori pauda uzskatu, ka Daugavpils pilsētas dome ar tās priekšsēdētāju Elksniņu ar katru dienu vairāk un vairāk pauž savu atklāti nelojālo un noziedzīgo nostāju attiecībā pret Latvijas valstiskumu, tās pozīciju un politiku šajos kara apstākļos.

Ministrija uzsver: tā nevērtē domes deputātu sociālo tīklu kontos veiktos ierakstus un komentārus.

Tie, pēc daugavpiliešu iesniegumā norādītā, ir Krievijas politiku atbalstoši. Valsts drošības dienesta (VDD) pienākumos citstarp ietilpst ar valsts drošību saistītas informācijas vākšana, uzkrāšana, analīze un izmantošana, kā arī noziedzīgu nodarījumu valsts drošības jomā pirmstiesas izmeklēšana. VARAM jau 8.novembrī, reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju, kur Daugavpils pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) intervijā portālam Delfi, atbildot uz jautājumu, kam pieder Krima, teicis, ka «Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā», ir vērsusies VDD ar aicinājumu savas kompetences ietvaros izvērtēt Elksniņa rīcību.

VDD ir pieņēmis Daugavpils domes priekšsēdētāja paskaidrojumu par viņa nesenajiem publiskajiem izteikumiem par Krievijas karu Ukrainā. Pārrunu gaitā Elksniņš tika brīdināts par paredzēto atbildību noziedzīgu nodarījumu veikšanas gadījumā. No plašākiem komentāriem par pārrunu saturu VDD atturējās.

Lasiet arī: Elksniņš: Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas