VDD pastāvīgi vērtē norises informatīvajā telpā; uzmanības lokā arī Grevcovas TikTok

Valsts drošības dienests ir pievērsis uzmanību jaunievēlētās 14.Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas (Stabilitātei!) izteikumiem interneta vidē, tajā skaitā video koplietošanas vietnē TikTok, dienests informēja BNN.

Kā BNN iepriekš ziņoja, atsaucoties uz TV3 raidījumu Nekā personīga, 14.Saeimā ievēlētā deputāte Grevcova pirmajā Saeimas darba dienā, neilgi pēc deputāta zvēresta nodošanas, sniegusi interviju pašpasludinātā Baltkrievijas prezidenta Lukašenko kontrolētajā radio stacijā, kur stāstījusi, ka par nelieliem komunālo pakalpojumu parādiem Latvijā iedzīvotāji tiek izlikti no mājām un ka Latvijā valda cenzūra.

Tajā pašā dienā Krievijas prezidenta Vladimira Putina kontrolētajā Krievijas televīzijā izskanējis arī Grevcovas viedoklis saistībā ar padomju mantojuma likvidēšanu Daugavpilī.

 

@glorijagrevcova #glorijagrevcova ♬ Не забудем – ФЕДЯ

Kā ziņu portālam BNN norādīja Valsts drošības dienests, tas savas kompetences ietvaros pastāvīgi vērtē norises informatīvajā telpā,

tajā skaitā ir arī pievērsis uzmanību Grevcovas izteikumiem interneta vidē, taču no plašākiem komentāriem šobrīd atturēsies.

Kā BNN iepriekš ziņoja, Saeimā strādās arī bijušais Daugavpils domes deputāts Viktors Pučka. Viņš sociālajā vietnē Facebook dalījies ar informāciju, kas sakrīt ar Krievijas naratīviem par notikumiem Ukrainā. Piemēram, stāsta, ka ukraiņi sagrābuši pusi Mariupoles par ķīlniekiem. Dažas nedēļas pēc Krievijas apšaudēm dalās ar Putina bildi, uz kuras rakstīts «Atbalstīsim mūsu līderi!».

Komentējot bažas par to, ka 14.Saeimā deputāta amata pienākumus pildīs personas, kas atklāti publiskajā telpā iepriekš paudušas atbalstu Krievijas īstenotajai ārpolitikai un attaisnojušas agresorvalsts uzsākto karu Ukrainā, drošības dienests sacīja, ka spēkā esošais normatīvais regulējums valsts drošības iestādēm neparedz tiesības lemt par personu atbilstību Saeimas deputāta amatam.

Dienests norāda, ka ierobežojumi, kas personai liedz kandidēt uz Saeimas deputāta amatu un tikt ievēlētai Saeimā, ir noteikti Saeimas vēlēšanu likuma 5.pantā, savukārt deputāta amata kandidātu atbilstību likumā noteiktajām normām vērtē Centrālā vēlēšanu komisija.

«Diemžēl patlaban normatīvajā regulējumā lojalitāte Latvijas valstij nav noteikta kā viens no obligātiem kritērijiem, kam jāatbilst Saeimas deputāta amata kandidātam,» uzsvēra dienests.

Kā BNN jau iepriekš ziņojis, bez valsts finansējuma un lielas Latviju mediju uzmanības, taču ar aktīvu kampaņu sociālajos tīklos, Saeimā iekļuvusi mazpazīstamu cilvēku grupa partijas Stabilitātei!, kas sevi pozicionē krievvalodīgo un mazturīgo aizstāvjus Latvijā. Tāpat partija uzrunā to Latvijas krievu kopienas daļu, kurai ir neviennozīmīga attieksme pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un padomju pieminekļu nojaukšanu Latvijā.

Tāpat Valsts drošības dienesta redzeslokā iepriekš ir nonācis partijas līderis Aleksejs Rosļikovs, kuru kā Rīgas domes deputātu aizturēja saistībā ar Bolderājā izplatītajām skrejlapām par piketu bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstam. Lapiņās bija attēlots Ušakovs, ietērpts koncentrācijas nometnes ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri, bet Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu «Tāpēc, ka krievs». Lietā par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu Rosļikovam ir liecinieka statuss, un tā joprojām tiek izmeklēta.

Lasiet arī: Saeimas deputāts Pučka no Stabilitātei! iepriekš sodīts par valsts valodas nezināšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas