VDD veic pārbaudi par saldumu ražotāja iespējamu atbalstu Krievijas armijai

Valsts drošības dienests (VDD) apliecināja, ka tas pārbauda informāciju saistībā ar Latvijas uzņēmuma SIA Pobeda Confectionery iespējamu iesaisti atbalsta sniegšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem.

Publiskajā telpā parādījies neskaidras izcelsmes materiāls krievu valodā, kurā vēstīts, ka minētais uzņēmums it kā ziedojis 15 tonnas produkcijas Krievijas armijai, kas karo Ukrainā, bet uzņēmuma līdzīpašniece Olga Muravjova no Jegorjevskas pilsētas Kaujas brālības it kā saņēmusi balvu par sniegto palīdzību Krievijas karavīriem Ukrainā.

Nacionālās apvienības preses pārstāve Laima Melkina informēja, ka saistībā ar minēto materiālu VDD ir vērsies arī Saeimas deputāts Artūrs Butāns (NA), aicinot izvērtēt Ventspilī esošās rūpnīcas Pobeda un uzņēmuma amatpersonu un patieso labuma guvēju rīcību un iespējamos pārkāpumus. 

«Ja Latvijas teritorijā esošs uzņēmums palīdz Krievijas armijai, kas veic karadarbību Ukrainā, tad šādam uzņēmumam nav vietas mūsu tautsaimniecībā, un tā amatpersonas ir nekavējoties jāsauc pie atbildības,» uzskata Butāns.

Vienlaikus viņš vērš uzmanību uz faktu, ka

ražotnē Pobeda viesojas skolēnu grupas,

tādēļ deputāts aicina VDD pārliecināties, vai tajās netiek sniegta informācija vai kādi dāvinājumi, kas ir pretrunā ar Latvijas oficiālo nostāju. Tāpat Butāns aicina izvērtēt, vai šādas ražotnes atrašanās Ventspils brīvostas teritorijā, kas ir stratēģiski svarīga valsts infrastruktūra, nerada riskus valsts drošībai.

Kā norādīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte, ĀM sadarbībā ar kompetentajām iestādēm skaidro minētās informācijas pamatotību. Ne ASV, ne Eiropas Savienības sankcijas, ņemot vērā ANO lūgumus par pārtikas pieejamības nodrošināšanu mazāk attīstītu valstu vajadzībām pasaulē, nav vērstas pret Krievijas pārtikas nozari.

«Latvijā nav gaidītas tādas investīcijas, kuras atbalsta Krievijas karu Ukrainā. Ja informācija apstiprināsies, tiks pieņemti nepieciešamie lēmumi,» uzsvēra Eglīte.

Ar jautājumiem par Pobeda Confectionery it kā veikto ziedojumu Krievijas armijai LETA vērsās arī pašā uzņēmumā, taču atbilde pagaidām vēl nav saņemta. 

Kā jau ir ziņots, uzņēmums Pobeda Confectionery tika reģistrēts 2014.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3060 eiro. Uzņēmuma kapitālā 90,2% pieder Kiprā reģistrētai kompānijai Adellaar Holdings Limited, bet pārējo kapitāldaļu īpašnieki ir Krievijas pilsoņi Vitālijs un Olga Muravjovi. Krievijā, Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā 2000.gadā dibinātā kompānija Pobeda ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas 2019.gadā izplatīja savu produkciju vairāk nekā 20 valstīs.

Lasiet arī: Beļģijā joprojām nonāk Krievijas asiņainie dimanti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas