VDD vērtē bijušā EP deputāta Mamikina publiskās aktivitātes

Valsts drošības dienests (VDD) vērtē bijušā Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andreja Mamikina publiskās aktivitātes.

Dienests ir pievērsis uzmanību Mamikina dalībai Kremļa propagandu izplatošā televīzijas kanāla Tsargrad TV raidījumā un vērtē to atbilstoši savai kompetencei.

Patlaban VDD no plašākiem komentāriem atturēsies.

Mamikins raidījumā paziņojis, ka ir pārcēlies dzīvot uz Krieviju, “lai viņa dēliem nav jāpiedalās geju parādēs”. Intervijā viņš Krievijas iebrukumu Ukrainā sauc par specoperāciju un pauž pārliecību, ka Latvijā tiks atjaunoti padomju varas savulaik saceltie pieminekļi.

Mamikins arī kritizējis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un norādījis, ka Ukrainas pilsētā Bučā demonstrēti “izlikti melni maisi”. 

Tāpat VDD ir konstatējis Mamikina publikāciju sociālās tīklošanās vietnē Facebook un sācis tās izvērtēšanu atbilstoši savai kompetencei. Šajā publikācijā Mamikins ievietojis foto ar Krievijas tanku un tekstu: “Ja krieviem nav atļauts ES iebraukt ar personīgo automašīnu, tad par tankiem nekas nav teikts.”

Saeimas pērn aprīlī pieņemtie grozījumi Pilsonības likumā paredz Latvijas pilsonības atņemšanu personai, kura sniegusi būtisku finansiālu, materiālu, propagandisku, tehnoloģisku vai cita veida atbalstu valstīm vai personām, kuras ir veikušas darbības, tai skaitā genocīdu, noziegumu pret mieru, noziegumu pret cilvēci, kara noziegumu, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu, vai arī ja persona pati ir piedalījusies šādu darbību veikšanā un Latvijas pilsonības atņemšanas gadījumā šī persona nekļūst par bezvalstnieku.

Informāciju par to, ka attiecīgā persona veikusi kādu no minētajām darbībām, sniedz valsts drošības iestādes. LETA interesējās Satversmes aizsardzības birojā, vai drošības iestāde ir sākusi vērtēt iespējamo Latvijas pilsonības atņemšanu Mamikinam, ņemot vērā viņa aizbraukšanu uz Krieviju un dažādas viņa publiskās aktivitātes. Birojā atbildēja, ka priekšnosacījums minēto tiesību normas piemērošanai ir tas, ka Latvijas pilsonības atņemšanas gadījumā persona nekļūst par bezvalstnieku. Šis princips izriet no ANO konvencijas par bezvalstnieku samazināšanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Mamikins dzimis 1976.gadā. Latvijas Universitātē viņš ieguvis maģistra grādu filoloģijā. Vairākus gadus Mamikins nostrādājis žurnālistikā.

2014.gadā viņš kandidēja EP vēlēšanās no sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa saraksta un tika ievēlēts. Savukārt 2018.gadā Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja jau no Latvijas Krievu savienības saraksta, bet parlamentā neiekļuva.

2021.gadā Mamikins sāka darbu Valsts darba inspekcijā kā stratēģiskās komunikācijas vadītājs, tomēr pārbaudes laikā darbs tika uzteikts.

Lasiet arī: VP pārbauda Mamikina homofobisko ierakstu par Rinkēviča ievēlēšanu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas