Vēl krasāk maina deputātu skaitu vairākās Rīgas domes komitejās; likvidē vienu vicemēra amatu

Trešdien, 30.augus Rīgas dome (RD) pieņēma grozījumus Rīgas valstspilsētas pašvaldības nolikumā, kas paredz deputātu skaita izmaiņas komitejās.

Sākotnēji tika plānotas niecīgākas pārmaiņas, bet pēc Jaunās vienotības Rīgas domes frakcijas vadītāja Olafa Pulka priekšlikuma, izmaiņas ir krasākas. 

Mājokļu un vides komitejā deputātu skaits palielināts no 14 deputātiem uz 17 deputātiem,

Sociālo jautājumu komitejā deputātu skaits no 14 deputātiem palielināts uz 15 deputātiem, bet Pilsētas īpašuma komitejā deputātu skaits no 14, palielināts uz 15 deputātiem.

Finanšu un administrācijas lietu komitejā deputātu skaits tiks samazināts no 16 uz 14 deputātiem, Izglītības, kultūras un sporta komitejā deputātu skaits no 16 deputātiem, samazināts uz 14 deputātiem, bet Pilsētas attīstības komitejā deputātu skaits no 16 deputātiem samazināts uz 15 deputātiem.

Satiksmes un transporta lietu komitejā deputātu skaits nemainīsies, un tajā darbosies 17 deputāti, kā arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā deputātu skaits nemainīsies un tajā darbosies 13 deputāti.

Jaunā Rīgas domes koalīcija nolēmusi mainīt deputātu skaitu komitejās, tādējādi, visticamāk, nodrošinot jaunās koalīcijas vairākumu lēmumu pieņemšanā. 

Pašvaldības nolikumā arī iekļautas izmaiņas, kas paredz, ka Rīgas pilsētas izpilddirektoram būs vietnieks, kurš vienlaicīgi vadīs Centrālo administrāciju – centrālo pārvaldi.

Līdztekus RD pieņēma arī grozījumus Rīgas valstspilsētas pašvaldības nolikumā, kas paredz likvidēt vienu vicemēra amatu.

Līdz šim Rīgas domē bija trīs domes priekšsēdētāja vietnieki.

Izveidojot jaunu koalīciju un vienam no vicemēriem Vilnim Ķirsim (JV) tiekot ievēlētam par domes priekšsēdētāju, jaunā koalīcija vienojās vienu vicemēra amatu likvidēt.

Rīgas pašvaldības nolikums paredz, ka viens domes priekšsēdētāja vietnieks atbild par īpašumu pārvaldību un sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām, bet otrs – par drošības, pretkorupcijas un atklātības jautājumiem.

Nolikums arī paredz, ka Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieki aizvieto Rīgas domes priekšsēdētāju viņa prombūtnes laikā.

Rīgas mēru vispirms aizvieto vicemērs, kurš atbild par īpašumu pārvaldību un sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām. Ja šis vietnieks ir kavēts aizvietot Rīgas domes priekšsēdētāju, tad to veic otrs vicemērs.

Pašlaik Rīgas mēram Ķirsim ir divi vietnieki –

Edvards Ratnieks (NA/LRA), kurš atbild par īpašumiem un sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām, un Linda Ozola (Kods Rīgai), kas atbild par drošību un kārtību.

Saskaņā ar grozījumiem pašvaldības nolikumā Rīgas mēru vispirms aizvietos Ratnieks, bet viņa prombūtnē – Ozola.

Lasiet arī: Progresīvie kritizē RD Centrālās administrācijas vadīšanas uzticēšanu izpilddirektora vietniekam

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas