Veselības aprūpei papildus tiek vairāk nekā 22 miljoni eiro

Lai segtu izmaksas par iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, valdība otrdien, 20.decembrī, atbalstīja papildus līdzekļu piešķiršanu veselības aprūpes nozarei, ziņo Veselības ministrija.

No vairāk nekā 22 miljonu lielā finansējuma ar 11,8 miljoniem eiro tiks apmaksāti kompensējamie medikamenti. Šogad vienā mēnesī vidēji tika izsniegtas kompensējamās zāles par 18,6 miljoniem eiro. Tādējādi 2022.gadā nepieciešamais finansējums gadam ir 227 miljoni eiro – vairāk, nekā ir pieejamie līdzekļi. Valdība trūkstošo naudu šai un citām vajadzībām atrada valsts budžeta programmā Līdzekļi neparedzētajiem gadījumiem.

Regulāra glikozes līmeņa kontrole ir obligāta cukura diabēta aprūpes sastāvdaļa. Tāpēc 667 152 eiro tiks izlietoti nepārtrauktās glikozes monitorēšanas sistēmu iegādei bērniem ar 1.tipa cukura diabētu. Finansējums tajā skaitā ir paredzēts vienreizlietojamiem insulīna sūkņu piederumiem esošiem un jauniem pacientiem. Piešķirtais finansējums ļaus 397 bērniem nodrošināt glikozes monitorēšanas sistēmas.

Ar 7,6 miljoniem eiro tiks daļēji apmaksāti Latvijas iedzīvotājiem sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi citās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs. Līdz šim prasības ar kavētiem termiņu maksājumiem neradīja papildus finanšu slogu, bet situācija ir mainījusies līdz ar turpmāko refinansēšanas likmi, ko noteica Eiropas Centrālās banka.

1,96 miljoni eiro paredzēti, lai segtu slimnīcu pacientu ēdināšanas izmaksu pieaugumu, kas
radies pārtikas cenu kāpuma dēļ.

Tāpat valdība 20.decembrī atbalstīja 361 tūkstošus eiro liela finansējuma piešķiršanu Nacionālajam veselības dienestam medikamenta Paxlovid iegādei. Tas ir nepieciešams Covid–19 pacientu ārstēšanai. Savukārt 216 tūkstoši eiro piešķirti jodu saturošu
tablešu iegādei.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas