VIDEO| Francijā vardarbīgu nekārtību gaitā aizturēti vairāk nekā 700 cilvēki

Francijā piekto nakti turpinoties vardarbīgām nekārtībām, kas izraisījušās pēc 17 gadus veca jaunieša nošaušanas policijas pārbaudes laikā, naktī uz svētdienu aizturēti vairāk nekā 700 cilvēki, paziņojis Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns.

Parīzes Lailerosas piepilsētā sestdienas 1.jūlija vakarā neidentificētas personas ar automašīnu iztriecās cauri mēra mājas vārtiem un aizdedzināja auto.

Pilsētas mērs tobrīd atradās darbā, bet viņa sieva un divi bērni bija mājās. Mēģinot aizbēgt, sievietei un vienam bērnam trāpīja petardes, ievainojot viņus.

Pēdējās dienās nekārtību laikā aizdedzinātas vairākas skolas, policijas iecirkņi, pilsētu domes un veikali, bet šāds personisks uzbrukums mēra mājai ir neparasts.

Vislielākās nekārtības naktī novērotas Parīzē, Marseļā un Lionā, taču kopumā aizvadītā nakts bijusi mierīgāka nekā iepriekšējās, norādīja Darmanēns, piebilstot, ka par to jāpateicas tiesībsargājošo iestāžu darbinieku apņēmīgajai rīcībai.

Marseļā naktī tika aizturēti 55 cilvēki.

Francijas premjerministre Elizabete Borne sacīja, ka Francijā nekārtību novēršanā iesaistīti 45 000 policistu, žandarmu un ugunsdzēsēju. “Saskaroties ar vardarbību, viņi izrādīja priekšzīmīgu drosmi,” tviterī norādīja ministre.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem aizvadītajā naktī nekārtību laikā tika ievainoti 45 policisti, un protestētāji izraisīja vairāk nekā 800 ugunsgrēkus.

Piektdien, 30nekārtību laikā tika aizturēti 1311 cilvēki un ievainoti 79 policisti, bet kopumā kopš otrdienas nekārtību laikā aizturēti aptuveni 2800 cilvēki, liecina Iekšlietu ministrijas publiskotā informācija.

Protesti Francijā izraisījās otrdienas vakarā, pēc tam kad policija bija sašāvusi 17 gadus veco Naelu M., kas bija atteicies pakļauties ceļu policijas prasībām un apturēt auto. Neraugoties uz mediķu pūlēm, jaunietis, kas bija sašauts krūtīs, nomira. Jaunieti sašāvušais policists aizturēts un viņam izvirzītas kriminālapsūdzības par cilvēka nonāvēšanu.

Nogalinātā jaunieša bērēs Nantērā sestdien piedalījās simtiem cilvēku. Daudzi sērotāji bija jauni arābi vai melnādainie.

Nogalinātā jaunieša māte intervijā telekanālam France 5 apsūdzēja policistu rasismā, sakot, ka viņš nogalinājis viņas dēlu tāpēc, ka ieraudzījis “arāba seju”.

Pēc šīs incidenta nekārtības izraisījušās arī Francijas aizjūras teritorijās, tai skaitā Gviānā un Martinikā.

Ņemot vērā nemierīgo situāciju valstī, Francijas prezidents Emanuels Makrons sestdien atcēla nākamnedēļ plānoto vizīti Vācijā.

Lasiet arī: VIDEO| Francijā nekārtību apspiešanā iesaistīti 45 000 policistu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas