VIDEO | Levits prasa “politisku lēmumu” par sabiedrisko mediju apvienošanu

Otrdien, 20. jūnijā, tiekoties ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (SEPLP), Valsts prezidents Egils Levits uzsvēra, ka Ministru kabinetam un Saeimai ir nepieciešama politiskā griba, lai pieņemtu nepieciešamos lēmumus par vienota sabiedriskā medija izveidošanu.

Sarunā ar padomes pārstāvjiem Jāni Siksni, Sanitu Upleju-Jegermani un Jāni Eglīti Valsts prezidents pārrunāja SEPLP izstrādātās koncepcijas vadlīnijas, apvienotā sabiedriskā medija finansēšanas modeļus, citu Eiropas Savienības valstu sabiedrisko mediju finansēšanas un attīstības pieredzi. Valsts galvas ieskatā, “SEPLP ir padarījusi savu darbu”.

“Viens no demokrātiskas valsts stūrakmeņiem ir spēcīgi sabiedriskie mediji. [..] Tagad Ministru kabinetam un Saeimai ir jāpieņem politiski lēmumi par apvienošanu un finansēšanas modeli.

Politiķiem jānodarbojas ne tikai ar sevi, bet jāpieņem arī nepieciešamie lēmumi.

Apvienošana ļautu efektīvi izmantot valsts līdzekļus. Tā dotu iespēju straujāk attīstīt digitālās platformas, kas savukārt palielinātu auditorijas aptveri. Kā būtisku es arī uzskatu satura paplašināšanu, dažādošanu, kvalitātes paaugstināšanu,” atzīmēja Levits.

Lasiet arī: VIDEO | Levits nevēlas valdībā “partiju ar oligarhiskām saitēm”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas