VIDEO | Putins sola «sistemātiski» turpināt Maskavas ofensīvu Ukrainā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien, 21.februārī, teiktajā uzrunā Federālajai sapulcei – šīs valsts divpalātu parlamentam – solīja «sistemātiski» turpināt Maskavas ofensīvu Ukrainā.

«Soli pa solim mēs rūpīgi un sistemātiski atrisināsim uzdevumus, ar kuriem mēs saskaramies,» sacīja Putins uzrunā pirms militārās intervences pirmās gadadienas.

«Es runāju ar jums grūtā un mūsu valstij svarīgā brīdī, laikā, kad visā pasaulē notiek dziļas pārmaiņas,» Putins sacīja Krievijas augstākajām amatpersonām un politiskajai elitei. Viņš sacīja, ka «vēsturiskie notikumi noteiks mūsu valsts nākotni, (..) katru no mums saista milzīga atbildība».

Viņš arī atkārtoja nepamatotos apgalvojumus, ka Krievija sakārās ar nacistu draudiem, kā arī «pastāvīgiem draudiem un naidu» no Kijivas puses. Ukraina gaidīja, kad Krievija nāks viņiem palīgā, apgalvoja Putins.

«Ukraina un Donbass ir kļuvuši par totālu melu simbolu,» pavēstīja Putins, apsūdzot Rietumus par izstāšanos no «fundamentālajiem līgumiem» un «liekulīgu paziņojumu» sniegšanu.

«Es gribu atkārtot: tieši viņi ir vainīgi karā, un mēs izmantojam spēku, lai to apturētu,» sacīja Putins.

Putins arī apgalvoja, ka Krievija mēģinājusi atrisināt konfliktu Donbasa reģionā mierīgā ceļā. Viņš sacīja, ka Rietumu apņemšanās nodrošināt mieru izrādījās «krāpšana» un «nežēlīgi meli», un apgalvoja, ka Kijiva mēģinājusi iegūt bioloģiskos un kodolieročus.

«Mēs darījām visu iespējamo, lai šo problēmu atrisinātu mierīgā ceļā, sarunu ceļā rastu mierīgu izeju no šī sarežģītā konflikta, taču aiz mūsu muguras tika gatavots pavisam cits scenārijs,» sacīja Putins. «Viņi tikai vilka laiku, pieverot acis uz politiskām slepkavībām, sliktu izturēšanos pret ticīgajiem.»

Jo vairāk tāla darbības rādiusa sistēmu Rietumi piegādās Ukrainai, jo tālāk Krievija atstums draudus no savām robežām, sacīja Putins.

«Tas ir dabiski,” viņš norādīja un atzīmēja, ka Rietumi Ukrainu izmanto gan kā tarānu pret Krieviju, gan kā poligonu. «Rietumu elites neslēpj savu mērķi – nodarīt Krievijai stratēģisku sakāvi. Tas nozīmē tikt galā ar mums vienreiz par visām reizēm,» sacīja Putins.

Viņš paziņoja, ka Rietumu sankcijas, kuru mērķis bija likt Krievijas iedzīvotājiem «ciest», nav bijušas veiksmīgas, un apgalvo, ka Krievijas rubļu daļa starptautiskajos darījumos ir «divkāršojusies». Putins arī pavēstīja, ka pēdējā gada laikā vairākās nozarēs bijusi izaugsme, kā arī samazinājies bezdarbs.

Lasiet arī: Zviedru izlūkdienests brīdina par Krievijas radīto apdraudējumu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas