VIDEO| Putins teicis vēl vienu uzrunu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien, 27. jūnijā, uzstājās ar vēl vienu uzrunu, kurā pateicās militārpersonām un vēlreiz pastāstīja par veiksmīgi apspiesto algotņu grupas Vagner mēģinājumu sarīkot dumpi, vēstī BBC.

Uzrunas laikā Maskavas Kremļa katedrāles laukumā Putins pateicās Krievijas bruņotajiem spēkiem un citu varas iestāžu karavīriem un virsniekiem. Putins uzsvēra, ka viņi ir “īsti Tēvzemes aizstāvji, kuri valstij grūtā stundā kopā ar kaujas biedriem nostājās pretī dumpiniekiem”.

KRIEVIJAS PREZIDENTS UZSVĒRA, KA DUMPJA REZULTĀTS NEIZBĒGAMI BŪTU RADĪJIS HAOSU, UN “AIZVADĪTAJĀS BRĪVDIENĀS KRIEVU KARAVĪRI FAKTISKI APTURĒJA PILSOŅU KARU”. 

“Sarežģītā situācijā jūs rīkojāties skaidri, saskanīgi, ar darbiem pierādījāt savu uzticību Krievijas tautai un karavīra zvērestam. Parādījāt atbildību par dzimtenes likteni un tās nākotni,” Putinu citē Kremļa Telegram kanāls.

RUNAS LAIKĀ PUTINS IZSLUDINĀJA KLUSUMA BRĪDI, PIEMINOT PILOTUS, KAS GĀJA BOJĀ VAGNER ALGOTŅU DUMPĪ. 

Ceremonijā piedalījās arī Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Daži Telegram kanāli jau vairākas dienas izplata ziņas, ka Šoigu varētu zaudēt savu posteni.  Šoigu demisija bija viena no Prigožina prasībām, lai izbeigtu dumpi. 

Arī  Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko otrdien, 27. jūnijā, teica uzrunu, kuras laikā  paziņoja, ka Baltkrievijas armija ir pilnā kaujas gatavībā, ziņo BBC. 

Lukašenko pirmo reizi personīgi komentējis aizvadītajās brīvdienās notikušo algotņu grupējuma Vagner vadītāja Jevgeņija Prigožina mēģinājumu organizēt militāru dumpi. 

“Neslēpšu, bija sāpīgi vērot notikumus, kas risinājās Krievijas dienvidos. Ne tikai es, bet arī daudzi mūsu [Baltkrievijas]  pilsoņi tos uztvēra ļoti personiski. Jo tēvzeme ir viena,” pagodināšanas ceremonijā augstākajam virsnieku sastāvam sacīja Lukašenko, un piebilda, ka viņš ir devis rīkojumu armijai būt pilnā kaujas gatavībā. 

Iepriekš jau vēstīts, ka pirmdienas,

26. JŪNIJA VAKARĀ, KRIEVIJAS PREZIDENTS VLADIMIRS PUTINS PATEICĀS LUKAŠENKO PAR VIŅA IEGULDĪJUMU SITUĀCIJAS RISINĀŠANĀ AR VAGNER VIENĪBAS MĒĢINĀJUMIEM SARĪKOT DUMPI. 

BNN jau iepriekš rakstīja, ka sestdien, 24. jūnijā, Krievijas algotņu grupējuma Vagner vadītājs Jevgeņijs Prigožins paziņoja, ka viņa vadītā grupējuma algotņi no Ukrainas ir iegājuši Krievijā un draud gāzt Krievijas militāro valdību, vēstīja portāls Ukrainskaja Pravda. 

Prigožins apsūdzējis Maskavu nāvējošos raķešu uzbrukumos algotņu vienībām un solīja par to atriebties. Viņš pauda gatavību spert visus nepieciešamos soļus, lai gāztu valsts militāro vadību.

PRIGOŽINS VAIRĀKKĀRT UZSVĒRA, KA VIŅA VADĪTAIS GRUPĒJUMS ”IZNĪCINĀS VISU” SAVĀ CEĻĀ.  

Tās pašas dienas vakarā portāls Meduza ziņoja, ka algotņu grupējums Vagner pārtraucis virzību uz Maskavu.

Prigožins norādījis, ka “Vagner pagriež savas kolonnas atpakaļ un atgriežas lauka nometnēs, kā plānots”.  Šāda vienošanās esot panākta pārrunās, kuru starpnieks bijis Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. 

Lukašenko preses dienests norāda, ka pārrunas ar Prigožinu tika saskaņotas ar Krievijas prezidentu, kurš vēl sestdienas rītā Vagner vadītāja rīcību dēvēja par “nodevību”. 

Lasiet arī: Lukašenko: Baltkrievijas armija ir pilnā kaujas gatavībā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas