VIDEO | Uzbrukumā Harkivai Krievija izmantojusi jaunu vadāmo bumbu, apgalvo vietējās amatpersonas

Krievija, iespējams, ir izmantojusi jauna veida vadāmās bumbas, uzlidojumos Ukrainas pilsētai Harkivai, kas trešdien, 27.martā, nogalināja vismaz vienu cilvēku un 19 ievainoja, kuru vidū bija četri bērni, tostarp trīs mēnešus vecs zīdainis, tā atsaucoties uz vietējo amatpersonu ziņoto, vēsta Reuters.

Harkivas apgabala policijas priekšnieks Volodimirs Timoško paziņoja, ka Maskava, iespējams, ir izmantojusi jauna veida vadāmo bumbu, ko viņš nosauca par UMPB D-30.

“Tā ir kaut kas starp vadāmu aviobumbu, ko viņi (krievi) nesen izmantoja, un raķeti. Tā ir, tā teikt, lidojoša bumba,” uzbrukuma vietā teica Timoško.

Reģiona gubernators Olehs Sinehubovs arī izteica pieņēmumu, ka Maskava, iespējams, ir izmantojusi jauna veida bumbu, sakot: “Šķiet, ka krievi nolēmuši izmēģināt savas pārveidotās bumbas uz iedzīvotājiem.”

Divas dzīvojamās ēkas un medicīnas iestāde tika daļēji nopostītas, un kopumā tika bojātas 14 ēkas, tostarp izglītības iestāde, ziņoja Sinehubovs. Pēc pusnakts tika ziņots par vēl vienu triecienu, kurā tika bojāts restorāns un izsisti blakus esošās mājas logi, ziņoja Harkivas mērs.

 

Vairāk nekā divus gadus ilgušā kara laikā Harkivai un apkārtējam reģionam bieži uzbrukts ar raķetēm un droniem, taču lielkalibra vadāmo bumbu izmantošana pilsētai ir neierasta.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosodīja uzbrukumu kā “Krievijas terorismu” un aicināja sabiedrotos sagādāt vairāk pretgaisa aizsardzības līdzekļu un iznīcinātāju. Viņš nosodīja “Patriot” raķešu trūkumu Ukrainas aizsardzībā, lai gan to pasaulē esot daudz, uzsverot, ka steidzami nepieciešama aizsardzība pret Krievijas agresiju.

Lasiet arī: Militāra apdraudējuma gadījumā rīdziniekiem iesaka uzturēt dzeramā ūdens un pārtikas rezerves

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas