Vieglatlētam Višķeram par kukuļa piedāvāšanu piespriež divu gadu cietumsodu

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) vieglatlētam Jānim Višķeram par kukuļa piedāvāšanu Ādažu deputātam Arnim Rozītim (LRA), lai panāktu vietvaras priekšsēdētāja nomaiņu, piespriedusi divu gadu cietumsodu, kā arī noteica liegumu divus gadus ieņemt amatpersonas amatu.

Saskaņā ar apsūdzību, 2022.gada 5.oktobrī Višķers piedāvāja 30 000 eiro kukuli Rozītim, lai panāktu, ka deputāts, izmantojot savu dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji iekšējai pārliecībai, plānotajā domes sēdē par jauna pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu nobalsotu par kāda konkrēta deputāta kandidatūru.

Papildus deputātam esot ticis norādīts, ka šādā gadījumā viņam tiktu piešķirts arī izdevīgs amats Ādažu novada domē.

Višķers pilnībā noliedz savu vainu.

Iepriekšējā tiesas sēdē Višķers nolasīja savu liecību, kurā minēja, ka krimināllieta varētu būt sākta, lai liegtu viņam iespēju kandidēt uz Ādažu sporta centra vadītāja amatu.

Rozītis ir sporta centra vadītājs. Kā apgalvo Višķers, pērn 5.oktobrī viņiem bijusi saruna, kuras laikā viņš norādījis, ka, vadot sporta centru, vairākos jautājumos būtu rīkojies citādāk, kā arī, iespējams, apsver domu kandidēt uz sporta centra vadītāju amatu. Apsūdzētais tiesā teica – sarunas laikā neesot zinājis, ka Rozītis ir Ādažu novada domas deputāts, un nekādu naudas summu viņam piedāvājis neesot.

Ādažu novada domes priekšsēdētājs mainījās 2022.gada izskaņā pēc Saeimas vēlēšanām, kuru rezultātā parlamentā nonāca vairākus gadus novadu vadījušais Māris Sprindžuks (LRA/AS). Viņa vietā 2022.gada 1.novembrī par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ar 12 balsīm tika ievēlēta viņa vietniece Karīna Miķelsone (LRA).

Domes priekšsēdētāja nomaiņu pavadīja arī pamatīgas izmaiņas valdošajā koalīcijā, Latvijas Reģionu apvienībai pārtraucot sadarbību ar līdzšinējiem partneriem, bet viņu vietā ņemot līdz tam opozīcijā esošo Latvijas Zemnieku savienību. Līdz ar to domes priekšsēdētāja vietnieka amatu zaudēja Konservatīvo pārstāvis Imants Krastiņš, bet šo posteni ieguva Genovefa Kozlovska (LZS). Vēl pirms šīm vēlēšanā bija mēģinājums domes priekšsēdētāja amatu iegūt Krastiņam, taču tas neizdevās.

Neskatoties uz apsūdzību Višķeram, prokuratūra norādījusi, ka kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā nav iegūta informācija par to, ka 2022.gada 1.novembra balsojums par Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu būtu ticis pretlikumīgi ietekmēts, līdz ar to nav pamata apšaubīt tā likumību.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Višķers 2019.gadā uzstādījis otro augstāko rezultātu pusmaratonā Latvijas vieglatlētikas vēsturē. Bijis Latvijas čempions 3000 metru un 5000 metru distancēs stadionā. 2019.gadā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā vieglatlētikas krosā Dānijā.

Firmas.lv informācija liecina, ka Višķers dibinājis biedrību Sporta klubs Tērauds. Tāpat viņš un Jānis Razgalis ir īpašnieki 2021.gadā reģistrētam uzņēmumam J&J Build.

Sporta kluba Tērauds interneta mājaslapas informācija liecina, ka Višķers ir B kategorijas treneris vieglatlētikā, kurš 2012.gadā absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot bakalaura grādu jomā Sports un veselība, bet 2017.gadā ieguvis profesionālā maģistra grādu izglītības vadībā. Višķers ir viens no vadošiem Latvijas un Baltijas garo distanču skrējējiem.

Lasiet arī: KNAB izmeklē kukuļošanu Ropažu pašvaldībā – iespējams, iesaistīti domes deputāti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas