Viļņas iedzīvotāji saņem neparastus rēķinus – apkure pārsteidzoši lēta

Daļa Lietuvas galvaspilsētas Viļņas iedzīvotāju jau saņēmuši apkures rēķinus par oktobri. Vairumam no viņiem rēķins ir mazāks kā pirms apkures sezonas sākuma, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Viļņas iedzīvotāja Ingrīda, kura dzīvo 25 kvadrātmetrus lielā dzīvoklī vecā ēkā, septembrī par apkures sistēmas uzturēšanu un karsto ūdeni maksāja 27 eiro. Oktobra rēķins ir tikai 22 eiro. «Mans oktobra rēķins par komunālajiem pakalpojumiem ir mazāks nekā septembrī, kad apkure vēl nebija pieslēgta,» sieviete pastāstīja LRT. Kāda cita pilsētas iedzīvotāja norādīja, ka viņas rēķins septembrī ir bijis par desmit eiro lielāks nekā oktobra rēķins: «Par dzīvokli 62 kvadrātmetru platībā vecā namā septembrī maksāju 68 eiro, bet oktobra rēķins ir 58 eiro.»

Apkures sezona Viļņā sākās 17.oktobrī.

Viļņas pašvaldība iepriekš teikusi, ka apkures izmaksas oktobrī gaidāmas 8,9 centi par kilovatstundu. Provizoriskie apkures rēķini bija apmēram 33 eiro dzīvoklim 50 kvadrātmetru platībā renovētā ēkā, savukārt tikpat lielam dzīvoklim nerenovētā ēkā – 55 eiro.

Energoresursus krīzes iespaidā Viļņas pašvaldība lēmusi pārtraukt dabasgāzes lietošanu un pāriet uz mazutu, lai apgādātu pilsētas iedzīvotājus ar karsto ūdeni un apkuri.

Lasiet arī: RNP: Temperatūrai sasniedzot +12 grādus, apkure atslēdzas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas