Vīrietim par mēģinājumu pārkāpt ES noteiktās sankcijas pret Baltkrieviju piespriež 5 000 eiro sodu

2022.gada novembra beigās Dienvidlatgales prokuratūra vīrietim, kas kādas SIA interesēs mēģināja importēt no Baltkrievijas Republikas aizliegtas preces piespriedusi 5 000 eiro sodu, informē prokuratūra.

Apsūdzētais, pārstāvot SIA un zinot, ka ES ir noteikusi sankcijas pret konkrētām Baltkrievijas precēm iegādājās 13 iepakojumus ar sliežu ceļu skujkoka gulšņiem un astoņus kilogramus tērauda naglu, kuru izcelsme ir Baltkrievijas Republika, un vēlējās iegādāto, bet sankcionēto preci ievest Latvijas Republikā.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldē tika iesniegta importa deklarācija, kura pieteikto importa procedūru aizliedza.

Apsūdzētais vīrietis pilnībā piekrita viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja.

Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums noticis juridiskās personas interesēs, tika uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu SIA, norāda prokuratūra.

Prokurors, ņemot vērā apsūdzētā attieksmi pret izdarīto un saistībā ar to izvērtējot, ka izdarīts smags noziegums, ir guvis pārliecību, ka apsūdzētajam vīrietim nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu, taču viņu nevar atstāt nesodītu, tāpēc apsūdzētajam piemērots naudas sods 5000 eiro apmērā.

Savukārt SIA piemērots piespiedu ietekmēšanas līdzeklis – tiesību ierobežošana –, nosakot aizliegumu importēt preces no Baltkrievijas Republikas uz vienu gadu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas