Vitenbergs airBaltic padomei prasīs skaidrot uzņēmuma dārgo auto parku

Satiksmes ministrija ziņo, ka ministrs Jānis Vitenbergs (NA) nosoda airBaltic rīcību saistībā ar dārgo 2022.gada izlaiduma E-tron elektroauto iegādi līzingā uzņēmuma vajadzībām un pieprasīs par to skaidrojumus airBaltic padomei.

«Es neesmu pret elektrauto iekļaušanu uzņēmuma autoparkos, bet man nav saprotams, kāpēc ir jāiegādājas dārgi luksusa elektroauto, īpaši laikā, kad sabiedrība kopumā piedzīvo finansiālas grūtības,» norāda satiksmes ministrs.

«Ikreiz, kā uzņēmums saskāries ar krīzi, valsts ir ieguldījusi milzu summas, lai tikai aviokompāniju varētu turpināt veiksmīgi darboties. Tagad, kad cilvēki cīnās par izdzīvošanu, domājot, kā samaksāt kārtējo komunālo maksājumu rēķinu, vai kur ņemt naudu, lai nosegtu milzīgās procentlikmes par kredītiem, lasīt ziņās par 12 jaunu luksusa auto iegādi, kas katra izmaksā teju 100 tūkstošus eiro, ir nepieņemami,» uzskata Vitenbergs.

Viņš uzsver, ka

airBaltic darbībā būtu jāatspoguļo labas pārvaldības principi,

strādājot efektīvi un katru nopelnīto eiro izmantojot maksimāli lietderīgi.

Medijos jau izskanējis, ka airBaltic pagājušā gada sākumā ir noslēdzis līgumu par 12 elektroauto iegādi. Uzņēmums to pamato ar ilgtspējas mērķiem, panākot nulles CO2 emisijas daudzumu līdz 2050.gadam.

Lasiet arī: Atcelta pret airBaltic vērstā pagaidu aizsardzība

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas