VP drons nepilnu divu stundu laikā pieķer 30 nekaunīgu autovadītāju

Valsts policija (VP) atgādina, ka tā ikdienā veic satiksmes uzraudzību dažādās vietās – tostarp tādās, kur uz problēmsituāciju norāda iedzīvotāji. Šoreiz viņi ziņoja par satiksmes apdraudējumu Ādažu novadā, uz autoceļa A1. 

Aizvadītajā piektdienā, 13.oktobrī, VP Tehniskā atbalsta vadības nodaļas darbinieki kopā ar VP Satiksmes drošības vadības biroja Speciālo uzdevumu nodaļas un VP Rīgas reģiona pārvaldes Reaģēšanas biroja darbiniekiem, izmantojot drona palīdzību, uzraudzīja satiksmes drošību un vispārējo ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu uz autoceļa Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži). Krustojumā, kur nav atļauts veikt kreisā pagrieziena manevru vieglajiem transportlīdzekļiem, nepilnu divu stundu laikā tika fiksēti 30 autovadītāju, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus.

Valsts policijas darbinieki visus 30 autovadītājus apturēja un sauca pie administratīvās atbildības par ceļa zīmes 316. Nogriezties pa kreisi aizliegts kopā ar papildzīmi 820. (attiecas uz vieglajiem automobiļiem) neievērošanu. Par šādu prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 316. ceļa zīmi, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam

sešu naudas soda vienību apmērā jeb 30 eiro.

Tāpat likumsargi sauca pie atbildības kādu vadītāju, kurš ne tikai neievēroja konkrētās ceļa zīmes prasības, bet arī bez atbilstošas kategorijas veda piekabi, kā arī nebija piesprādzējies. Par visiem pārkāpumiem Valsts policija kopā pieņēma 32 administratīvā pārkāpuma lēmumus.

Lai neapdraudētu sevi un apkārtējos satiksmes dalībniekus ar bīstamu manevru veikšanu, VP aicina autovadītājus sekot līdzi izvietotajām ceļa zīmēm un ievērot ceļu satiksmes noteikumus! Tāpat, lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru, Valsts policija ceļu satiksmes kontrolei periodiski izmanto dronus, uzsvaru liekot gan uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, gan ceļa zīmju ievērošanu.

Lasiet arī: Satiksmes ministrs cer jaunu tiltu Salacgrīvā uzbūvēt divos gados

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas