VP novērš pasūtījuma slepkavību

Valsts policija (VP) ziņo, ka «īpaši sagatavotas un sarežģītas policijas operācijas laikā» Dienvidlatgalē tika novērsta kāda biznesmeņa pasūtījuma slepkavība, aizturot 1992.gadā dzimušu cietušā paziņu.

Aizturētais rīkojies visticamāk mantkārīgā nolūkā, lai neatdotu parādu. Aizdomās turētais vīrietis šobrīd atrodas apcietinājumā, un izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Operāciju veica VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 1.nodaļas darbinieki. Policistu rīcībā 2022.gada nogalē nonāca operatīvā informācija, ka tiek plānota kāda uzņēmuma īpašnieka pasūtījuma slepkavība. «Nekavējoties veikti nepieciešamie drošības pasākumi, lai novērstu draudus konkrētās personas dzīvībai un veselībai, kā arī īstenota virkne neatliekamo procesuālo un operatīvo darbību, kuru laikā noskaidrots, ka

slepkavības pasūtītājam jau zināma cietušā dzīvesvieta, ikdienas grafiks un pārvietošanās maršruti,

kā arī ir jau sagatavoti nozieguma rīki un līdzekļi,» ziņo VP.

Operatīvās meklēšanas un izmeklēšanas darbību laikā, tika gūts apstiprinājums un pierādījumi pasūtītāja nodomam, un 2022.gada 16.decembrī 1992.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts. Savukārt 18.decembrī viņam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka slepkavības pasūtītājs un organizētājs ir cietušā vīrieša paziņa, un viena no nozieguma pamatversijām saistīta ar mantiska rakstura attiecībām, lai neatdotu cietušajam parādu. Kriminālprocesā vīrietis tiek turēts aizdomās par sagatavošanos slepkavības izdarīšanai mantkārīgā nolūkā pēc Krimināllikuma 15. panta trešās daļas un 117. panta 9. punkta. Ciešā sadarbībā ar Dienvidlatgales apgabala prokuratūru izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, teikts VP paziņojumā.

Lasiet arī: Valsts policijā patlaban trūkst aptuveni 1700 darbinieku

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas