Valsts policijā patlaban trūkst aptuveni 1700 darbinieku

Valsts policijā patlaban trūkst aptuveni 1 700 policijas darbinieku, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Saeimas komisija iepazinās ar aktuālo situāciju ceļu satiksmes drošībā. Zellis pastāstīja, ka, ieskaitot satiksmes uzraudzību, kopumā VP trūkst aptuveni 1 700 policijas darbinieku.

Satiksmes drošības kontroles jomā patlaban brīvas ir 157 štata vienības, kas nozīmē, ka trūkst aptuveni 38% darbinieku, kuri ikdienā būtu jāstrādā ar satiksmes uzraudzību.

Vienlaikus Zellis vērsa uzmanību, ka policijā pērn un šogad trīs reģionālajās pārvaldēs veiktas struktūrās reformas. 

Latgales reģiona pārvaldē un pārējās struktūrvienībās reforma vēl tikai notiks, reformai jābūt pabeigtai līdz vasarai. 

Jau reformētajās pārvaldēs nav vairs ceļu policistu klasiskajā izpratnē, proti, šie likumsargi ir integrēti reaģēšanas nodaļās, lai pēc iespējas ātrāk sniegtu pakalpojumu iedzīvotajiem. «Reaģētu vienā reizē, kas nozīmē, ka atbraukušie policisti atrisina problēmu un vēl paliek laiks satiksmes drošība uzraudzībai,» norādīja Zellis.

Lasiet arī: Latvijā aktivizējušies krāpnieki, kas zvana, it kā, no Valsts policijas telefona numura

Zellis norāda, ka reforma nav pasliktinājusi satiksmes drošības uzraudzību, bet darbu VP ir pametuši darbinieki vairāk nekā citus gadus. 

«Pērn izgājuši teju 570 policijas darbinieki pērn un pienācis klāt 191. Diemžēl pietrūkst to darbinieku vēl nereformētajās struktūrvienībās, bet cenšamies ieviest Valsts kontroles ieteikumus satiksmes uzraudzībā un to maksimāli veikt ar tehniskiem līdzekļiem,» norādīja Zellis.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas