Latvijā aktivizējušies krāpnieki, kas zvana, it kā, no Valsts policijas telefona numura

Valsts policija (VP) brīdina par krāpnieku aktivitzēšanos – krāpnieki izmanto Valsts policijas kontakttālruni, lai izvilinātu sensitīvu informāciju.

Kā norāda VP, pie tās ir vērsušies vairāki iedzīvotāji, ziņojot, ka ir saņēmuši telefona zvanus, kas it kā veikti no Valsts policijas mājaslapā norādītā kontakttālruņa. Savukārt viltvārži krievu valodā esot apgalvojuši, ka kāds mēģinot noformēt kredītu uz zvana saņēmēja vārda un ka viņam draudot nepatikšanas, kā arī prasījuši nosaukt sensitīvus datus.

VP uzsver, ka ne tās, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nezvana iedzīvotājiem, lai noskaidrotu sensitīvu informāciju, tostarp internetbankas piekļuves datus, Smart-ID piekļuves kodus.

Lai gan zvana saņēmējam kā ienākošais zvans uzrādās Valsts policijas vai citas tiesībsargājošās iestādes telefona numurs vai pat uzņēmuma vai iestādes nosaukums, VP uzsver, ka tas nenozīmē, ka tiešām zvana no policijas vai iestādes, kam ir piekritīgs šis numurs.

Krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģiju var atdarināt jebkādu numuru, norāda VP. 

Lai gan bieži tiek izmantoti Latvijas numuri, visbiežāk šādi krāpnieciski zvani tiek veikti no ārvalstīm, uzsver polcijā.

Vienlaikus VP aicina iedzīvotājus neiesaistīties šādās telefona sarunās un neatklāt svešiniekiem savus personas datus, bankas kontu datus vai citu personīgu informāciju. Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst savā datorā instalēt tādas programmatūras kā AnyDesk, TeamViewer, kā arī citas, ar kuru palīdzību krāpnieki var attālināti pieslēgties datoram un banku kontos veikt darbības ar svešiem finanšu līdzekļiem.

Gadījumā, ja tomēr ir izkrāpta nauda, VP aicina nekavējoties sazināties ar savu banku, bet pēc tam vērsties ar iesniegumu tuvākajā VP iecirknī.

Lasiet arī: Latvijas iedzīvotājiem oktobrī izkrāpti 1,4 miljoni eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas