VUGD priekšnieka amatā apstiprina Baltmani

Valdība otrdien, 21.martā, pulkvedi Mārtiņu Baltmani apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka amatā. Viņa – līdz šim VUGD priekšnieka vietnieka – prioritātes būs rūpes par nodarbinātajiem un aprīkojuma un infrastruktūras attīstīšanu.

Baltmanis iepriekš teica, ka viņam būs trīs prioritātes. Pirmkārt, rūpes par dienestā nodarbinātajiem, lai tie būtu pietiekamā skaitā un labi sagatavoti. Otrkārt, viņš centīšoties nodrošināt modernu aprīkojumu pietiekamā. Treškārt, VUGD vadītājs strādāšot pie infrastruktūras attīstības.

Baltmanis norādīja, ka nesen pieņemta jauna stratēģija par dienesta atbildības jomām, kurā noteikti rezultatīvie rādītāji. Tagad viņam kopā ar pārējiem dienestā nodarbinātajiem jācenšas sasniegt šie rādītāji.

Vērtējot 2023.gada valsts budžeta projektu, Baltmanis norādīja, ka

budžetā ir iekļauts prasītais finansējums, kas attiecas uz transportlīdzekļu iegādēm.

Tāpat ir vairāki pasākumi, kas attiecas uz infrastruktūru.

Attiecībā uz nodarbināto atlīdzību jau pērn bija iezīmēts palielinājums par 10%, taču tagad budžeta projektā nav paredzēts papildinājums, lai gan ir atsevišķas pozīcijas, kas attiecas uz svētku dienu apmaksāšanu. Ugunsdzēsēju atlīdzība joprojām atpaliek no atalgojuma tautsaimniecībā, līdz ar to atalgojums būs viena no prioritātēm, ko risināt, uzsvēra Baltmanis.

Likums paredz, ka dienesta vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets. Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) par VUGD priekšnieku bija nolēmis virzīt Baltmani. Viņš kopš 2018.gada 1.oktobra ir VUGD priekšnieka vietnieks.

31.martā, pēc vairāk nekā 31 gada ilga dienesta, atvaļināsies ilggadējais dienesta priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš. Āboliņš paziņojumā medijiem norādījis, ka šis lēmums nav pieņemts pēkšņi, tas brieda jau ilgāku laiku. Viņš jau 12 gadus ir dienesta priekšnieka amatā, un tas esot daudz.

Lasiet arī: Iekšlietu ministrs redz sev divas «cīņas» – par algām un fizisko sagatavotību

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas