Iekšlietu ministrs redz sev divas «cīņas» – par algām un fizisko sagatavotību

Patlaban par jauniešu sliktās fiziskās sagatavotības problēmu ir jābļauj, turklāt problēmas risināšanā ir jāiesaista Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), atzīst iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS).

Ministrs piekrita, ka plānotā atalgojuma fonda palielināšana iekšlietu dienestos par 10% nav nekāda panaceja, taču katru nākamo gadu tas iedod zināmu stabilitāti.

Vienlaikus ir jābūt arī citiem vilinājumiem.

Atgādinot par Aizsardzības ministrijas plāniem sadarboties ar finanšu attīstības institūciju Altum par garantijām pirmā mājokļa iegādei dienošajiem, Kučinskis norādīja, ka arī gribētu sadarboties ar Altum, bet, ņemot vērā, ka atalgojuma starpība pagaidām ir diezgan ievērojama, viņš prognozējot, ka sarunas būs diezgan pasmagas. «Atalgojums būs cīņa,» uzsvēra ministrs.

Otra cīņa, kur ir «jāsauc signāls» un jāiesaista Izglītības un zinātnes ministrija, Kučinska ieskatā, ir fiziskā sagatavotība.

«Gan robežsargiem, gan policistiem ir noteiktas prasības fiziskajai sagatavotībai, un pašlaik ir stāsti par to, ka

trīs kilometru lēna skrējiena distancē cilvēki saļimst jau pēc pirmā kilometra un nespēj turpināt.

Tas ir visu kopējais jautājums un rezultāts tam, ka skolās sporta nodarbības kļuvušas par izklaides pasākumiem un rotaļu stundām. Protams, var domāt, ka kādreiz zāle bija zaļāka, bet bija kaut kādas prasības un sporta stundas – domātas tam, lai bērni un jaunieši fiziski attīstītos. Par to ne tikai jārunā, bet jau jābļauj, jo tas ir vēl viens drauds,» saka ministrs.

Īpaši tas attiecas uz robežsargiem, jo pašlaik ir grūtības nokomplektēt grupas Valsts robežsardzes koledžā. Ministrs atgādināja, ka koledža atrodas Rēzeknē, un Latgalē ir daudz lielāks bezdarbs nekā Rīgā. Tādēļ te fiziskās sagatavotības jautājums redzams visspilgtāk.

Lasiet arī: Valsts policijā patlaban trūkst aptuveni 1700 darbinieku

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas