Zelenskis: Nodrošināsim siltu vietu, kur patverties

Ukraina saviem iedzīvotājiem nodrošinās apsildāmas patvertnes ar pieeju ūdenim, un aicina taupīt enerģiju, kas šobrīd ir ierobežots resurss, informē ziņu aģentūra Reuters.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 22.novembrī ikvakara uzrunā paziņojis, ka visā Ukrainas teritorijā tiks izveidoti īpaši centri, kuros būs pieejama elektrība, siltums, ūdens, interneta pieeja un mobilie sakari. Tie bez maksas būs pieejami visu diennakti.

Krievijas uzbrukumi rada elektrības pārrāvumus, un uz ilgākiem periodiem atstāj bez elektrības līdz pat desmit miljoniem patērētāju vienlaicīgi. «Ja atkal notiks plaši Krievijas uzbrukumi un taps skaidrs, ka elektrības atjaunošanai būs nepieciešams ilgs laiks, iedzīvotājiem būs pieejami palīdzības centri ar visu vajadzīgo,» teica Zelenskis. Lielākajā Ukrainas daļā jau ir uzsnidzis sniegs.

Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihals pavēstīja, ka Ukrainai ik dienu tiek piegādāti aptuveni 8 500 ģeneratori.

Varas iestādes brīdinājušas, ka Krievijas pēdējie uzbrukumi ir radījuši pamatīgus postījumus infrastruktūrai, un pārrāvumi elektroapgādē pat līdz marta beigām var ietekmēt miljoniem cilvēku. Uzbrukumi infrastruktūrai sekoja pēc tam, kad Krievija atkāpās no Hersonas un pārcēla savas pozīcijas uz Dņepras austrumu krastu.

Hersonas iedzīvotāji atbrīvotajā pilsētā turpina novākt Krievijas propagandas plakātus un aizstāj tos ar Ukrainas atbalsta vēstījumiem. «Kad armija ienāca pilsētā, mēs saņēmām šos materiālus. Atradām strādniekus, kas palīdzēs izlīmēt plakātus, un, cik vien ātri spējam, novācam propagandu,» sacīja valdības komunikācijas departamenta darbiniece Antoņina Dobroženska.

Šobrīd asākās kaujas notiek rietumos no Doneckas, kur Krievijas spēki uzbrūk frontes līnijai. Doencka ir Krievijas kontrolē jau no 2014.gada.

Pasaules veselības organizācija (PVO) brīdinājusi, ka simtiem Ukrainas slimnīcu un veselības aprūpes iestāžu trūkst ūdens, elektrības un degvielas. PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge (Hans Kluge) paziņojumā pēc vizītes Ukrainā teica: «Ukrainas veselības aprūpes sistēma piedzīvo līdz šim tumšākās stundas. Pēc vairāk nekā 700 uzbrukumiem, tā tagad cieš no enerģētikas krīzes.»

Lasiet arī: Karš Ukrainā: gaidāma barga ziema ar ierobežotu energoapgādi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas