Karš Ukrainā: gaidāma barga ziema ar ierobežotu energoapgādi

Ukrainas iedzīvotāji gatavojas bargai ziemai ar traucētu elektroapgādi. Arī Kijivā, kur gaisa temperatūra noslīdējusi zem nulles, Krievijas uzbrukumi rada pārrāvumus elektrības sistēmā, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicināja iedzīvotājus domāt par veidiem, kā taupīt elektrību, īpaši valsts reģionos, kas smagi cietuši no Krievijas apšaudēm – Kijivā, Vinnicā valsts dienvidrietumos, Sumu apkaimē ziemeļos un Odesā pie Melnās jūras.

Kā BNN iepriekš ziņoja, Maskava iepriekšējās nedēļās ir bijusi spiesta atkāpties no savām pozīcijām, un tās atbilde ir smagas Ukrainas apšaudes. Zelenskis paziņojis, ka Krievijas raķetes ir sabojājušas pusi valsts energoinfrastruktūras:

«Sistemātiskie triecieni pa mūsu energoinfrastruktūru ir radījuši tik ievērojamus bojājumus, ka visiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir rūpīgi jāizvērtē un jāsadala enerģijas patēriņš. Centieties ierobežot elektrības izmantošanu.»

Uzņēmuma YASNO vadītājs Sergejs Kovaļenko norādīja, ka miljoniem ukraiņu vismaz līdz marta beigām ik dienu būs jāsadzīvo ar elektrības pārrāvumiem, raksta Reuters. YASNO nodrošina Kijivas apgādi ar elektrību. Kovaļenko informēja, ka uzņēmuma darbinieki cenšas pabeigt remontdarbus pirms nopietna sala iestāšanās. «Sagādājiet siltu apģērbu, segas. Padomājiet par to, kas palīdzēs pārdzīvot ilgākus elektroapgādes pārrāvumus. Labāk būt gataviem, nekā nožēlojamā situācijā,» viņš teica.

Atbrīvotajā Ukrainas dienvidu pilsētā Hersonā Krievijas armija pirms aiziešanas iznīcinājusi kritiski svarīgo infrastruktūru. Hersonas iedzīvotāji var pieteikties evakuācijai uz citām valsts vietām, kur sadzīves apstākļi ir mazliet labāki.

Vicepremjere Irina Vereščuka Telegram ziņā Hersonas iedzīvotājiem īpaši uzrunāja gados vecos ļaudis, sievietes ar bērniem un cilvēkus, kam nepieciešama medicīniskā aprūpe. Viņa norādīja vairākus veidus, kā iespējams pieteikties pārvietošanai. Atsaucoties uz drošības un infrastruktūras problēmām, Vereščuka rakstīja: «Jūs uz ziemas periodu varat evakuēties uz drošāku valsts reģionu.»

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs krievu aģentūrai TASS norādījis, ka triecieni pa energoinfrastruktūru ir sekas Kijivas atteikumam izvērst sarunas. Krievija turpina apšaudīt Hersonu no upes pretējā krasta, un Ukrainas amatpersonas informē, ka apšaudēm nav militāra izskaidrojuma, tā vienkārši ir atriebība vietējiem iedzīvotājiem. Krievija savukārt noliedz, ka apzināti apdraud civiliedzīvotājus. Karš joprojām tiek dēvēts par «speciālo militāro operāciju», kuras mērķis esot aizstāvēt krievvalodīgos Ukrainas iedzīvotājus un atbrīvoties no Ukrainas nacionālistiem.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: turpinās apšaudes pie Zaporižjas atomelektrostacijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas