Zemgalē vandaļi izdemolē 15 autobusu pieturvietas

Zemgalē soliņiem ir izzāģētas un nozagtas kopā 69 koka latas, un vandaļu nodarītie zaudējumi ir 1157,17 eiro (ar PVN), informē Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Kā norāda LVC, pie valsts autoceļiem Dobeles un Tukuma novadā šonedēļ konstatēti līdzīgi vandālisma un zādzību gadījumi, kuros bojāti soliņi 15 autobusu pieturvietās, piebilstot, ka LVC jau vērsusies Valsts policijā ar lūgumu izmeklēt pieturvietu soliņu bojāšanas gadījumu.

Apzagtās pieturas atrodas uz Liepājas šosejas (A9), kā arī reģionālajiem autoceļiem Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) un Dobele–Jaunbērze (P102).

Dobeles novadā aprīkojums vienā vai abās brauktuves pusēs bojāts deviņās pieturās: Lejasstrazdu pagrieziens, Līvbērzes stacija, Aņģi, Kāļi, Rasas, Vēdzeles, bet Tukuma novadā sešās: Pikšas, Bražas, Apšupes ferma, Atmodas, Pagrieziens uz Džūksti.

Kā norāda LVC, katru gadu uz Latvijas valsts autoceļiem tiek nozagts vai sabojāts sabiedriskā transporta pieturvietu un cits autoceļu aprīkojums, ceļazīmes, drošības barjeras, luksofori, apgaismojums.

Zādzību un vandālisma sekas ir ne vien materiālie zaudējumi, kas ik gadu ir vairāki simti tūkstošu eiro, un mazākas ērtības, bet pats svarīgākais – tādā veidā bieži tiek apdraudēta autoceļu lietotāju drošība, uzver LVC.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas