Ziņas no Ukrainas | Šoigu dod pavēli pamest Hersonu

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu trešdien devis pavēli atvilkt Hersonas apgabalu okupējušo karaspēku no Dņepras labā krasta, ziņo krievu mediji.

Arī Ukrainas mediji ziņo par okupantu karaspēka atkāpšanos no Hersonas.

Tiek apgalvots, ka Ukrainā karojošā Krievijas karaspēka pavēlnieks Sergejs Surovikins piedāvājis Šoigu izveidot aizsardzības līniju Dņepras kreisajā krastā.

«Lēmums par aizsardzību Dņepras kreisajā krastā nav vienkāršs, taču tajā pašā laikā mēs saglabāsim mūsu karavīru dzīvības un mūsu karaspēka grupējuma kaujasspējas,» izteicies Surovikins. «Karaspēka manevrs tiks veikts tuvākajā laikā. Vienības ieņems sagatavotās pozīcijas Dņepras kreisajā krastā.»

Šoigu esot piekritis Surovikina priekšlikumam un devis rīkojumu sākt karaspēka atvilkšanu.

Ārpolitikas eksperts Tomass Pildegovičs gan norāda, ka joprojām nedrīkst zaudēt modrību pret potenciālām Krievijas diversijām.

Iepriekš tika ziņots, ka Krievijas okupācijas spēku karavīri Hersonā padzen no dzīvokļiem civiliedzīvotājus un ievācas tajos. Hersonas iedzīvotāju stāstītais par krievu karavīru izklaidus apmešanos pilsētas dzīvokļos vedināja uzskatīt, ka Krievija gatavojas intensīvām kaujām pilsētā, gaidot Ukrainas spēku uzbrukumu.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš paudis, ka Krievija tikai tēlo savu spēku atvilkšanu no Hersonas, lai ievilinātu Ukrainas armiju kaujās pilsētā.

Viņš arī nosaucis par teātri mēģinājumus pārliecināt civiliedzīvotājus doties tālāk Krievijas kontrolētajā teritorijā.

Krievijas ieceltā okupācijas administrācija Hersonā jau vairākas nedēļas aicināja civiliedzīvotājus pamest pilsētu, kas atrodas Dņepras labajā krastā un kuras apgādi ir nogriezuši Ukrainas spēki.

Krievijas totalitārā režīma kontrolētie mediji trešdien arī ziņoja, ka miris krievu ieceltā Hersonas apgabala okupēto teritoriju vietvalža Vladimirs Saļdo vietnieks Kirils Stremousovs. Sava vietnieks nāvi apstiprināja arī iebrucēju ieceltais okupācijas iestāžu vadītājs.

Daži krievu mediji vēsta, ka Stremousovs esot gājis bojā ceļu satiksmes negadījumā. Tomēr par autoavārijas apstākļiem sīkāku ziņu nav.

Stremousovs jau pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Krievijas karaspēks drīz var atstāt Hersonas pilsētu, bet pēc tam gan viņš apgalvoja, ka šis paziņojums bijis tikai mēģinājums veicināt evakuāciju.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas