ZZS lēmumu par balsojumu pieņems Valsts prezidenta vēlēšanu dienā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija lēmumu par balsojumu Valsts prezidenta vēlēšanās pieņems vēlēšanu dienā trešdien, 31.maijā, medijiem pastāstīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Pašlaik nav zināms, kad tieši publiski būs zināms ZZS lēmums, piemēram, vai tas būs skaidrs debašu laikā vai arī jau pēc kāda no balsojumiem.

ZZS šodien tikās ar Jaunās vienotības (JV) virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV). Valainis pastāstīja, ka ar Rinkēviču cita starpā daudz runāts par pašlaik svarīgajiem drošības jautājumiem.

Opozīcijas frakcijas vadītājs atzīmēja, ka JV ir izdevies izvirzīt “ļoti spēcīgu kandidātu”, kurš, tāpat kā abi pārējie augstā amata pretendenti, ar savām atbildēm “nelika vilties”.

Arī pārējie kandidāti – Uldis Pīlēns un Elīna Pinto – vērtējami kā spēcīgi, un ZZS trešdien, 31.maijā pretendentus izvērtējot pēc daudziem kritērijiem, būs jāpieņem lēmums, kuru atbalstīt.

Pašlaik ļoti grūti pateikt, vai 31.maijā izdosies vai neizdosies ievēlēt Valsts prezidentu, sacīja Valainis.

Kā ziņots, trešdien paredzētajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus.

Valdošajā koalīcijā ietilpstošais Apvienotais saraksts augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Pīlēnu, premjera partija JV prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija Progresīvie prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Pinto.

Lasiet arī: BNN intervija | Politologs Rajevskis: kad paliks viens kandidāts, tas jau būs koalīcijas stabilitātes jautājums

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas