bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 25.06.2018 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

BALT: Ventspils brīvostas pārvalde lobē savus uzņēmumus, nevis valsts intereses

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Biedrība Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) brīdina, ka Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) darbības pret AS Ventspils Grain Terminal (VGT) kārtējo reizi rāda, ka Ventspils brīvostas pārvaldes darbā ir nepieciešamas kardinālas izmaiņas.

AS Ventspils Grain Terminal ir uzņēmums ar 100% Kazahstānas investoru kapitālu, Latvijas Republikai izdevīgs un perspektīvs projekts Kazahstānas Republikas un Latvijas Republikas ekonomiskajā sadarbībā. Šī projekta sekmīga īstenošana kļūtu par norādi arī citu valstu investoriem ieguldīt līdzekļus Latvijas valsts ekonomikā. Jāpiekrīt Ekonomikas ministram Artim Kamparam, kas Ventspils brīvostas pārvaldes rīcību raksturoja ar vārdiem: «bezatbildīga, nesaimnieciska, pretvalstiska», norādīrs BATL paziņojumā.

BATL, kuras biedri ir lielākie Ventspils brīvostā strādājošie uzņēmumi, norāda, ka spiesti samierināties ar Ventspils brīvostas darba metodēm un tās pieņemtajiem, dažādiem uzņēmumiem atšķirīgajiem, ekonomiski nepamatotiem un patvaļīgiem lēmumiem.

BATL uzsver, ka VBP zināmā mērā ir pārvērtusies par šauru cilvēku loku kontrolētu privātu kompāniju, kuras galvenais mērķis, iespējams, vairs nav ostas kopēja attīstība, bet gan «savējo» uzņēmumu pastiprināta atbalstīšana un nevēlamo iespaidošana. Rezultātā, kādreiz slavenā Ventspils brīvosta ir pārvērtusies par ostu, kuru savā attīstībā ir apsteigušas gandrīz visas Baltijas jūras austruma krasta lielās ostas. Ja deviņdesmito gadu vidū Ventspils osta pārkrāva gandrīz tādu pašu kravas apjomu, cik Sankt-Pēterburgas, Tallinas, Rīgas, Liepājas, Klaipēdas ostas kopā, tad šodien katra no tām pārkrauj ievērojami vairāk nekā Ventspils.

Presē izskanējis Ventspils brīvostas pārvaldes viedoklis, ka AS Ventspils Grain Terminal ir saņēmis tādu pašu atbalstu, kā citi investori. BATL apstiprina, ka VGT ir saņēmis atbalstu, bet atbalsts un investīciju projekti tika apstiprināti laikā, kad uzņēmumu AS Ventspils Grain Terminal pastarpināti kontrolēja Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs. Pašlaik AS Ventspils Grain Terminal 100% pārstāv Kazahstānas Republikas investori. Toties Ventspils brīvostas pārvalde ar savām darbībām cenšas paralizēt termināla darbu. Tas nav pieņemami ne no labas pārvaldības, ne ostas un Latvijas ekonomikas izaugsmes viedokļa un liecina par iespējamu korupciju visaugstākajā Ventspils brīvostas vadības līmenī, uzskata biedrība.

Ventspils brīvostā esot nepieciešama tieša valsts iejaukšanās. Notiekošais vislielākā mērā ir valsts atbildības un starptautiskā prestiža lieta, tāpēc BATL vērsies pie Latvijas Republikas Saeimas un Latvijas Republikas Ministru kabineta ar lūgumu par Ventspils brīvostas regulējošo likumu un normatīvo aktu sakārtošanu:

– novērst tiesājamu personu atrašanos brīvostas valdes sastāvā, jo šāds fakts pats par sevi degradē investīciju klimatu;

– pārskatīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes ievēlēšanas, atsaukšanas un valdes locekļu pilnvaru mehānismus;

– padarīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes sēdes, lēmumus un tajos izskatāmos dokumentus pieejamus tās dibinātāja un uzraudzības institūciju augstākajiem pārstāvjiem;

– aizliegt aizmuguriski pieņemtu lēmumu iespējamību utt.

Noslēgumā BATL vēlreiz norāda, ka graudu termināla piemērs norāda uz Kazahstānas Republikas (Republic of Kazakhstan) investoru mērķtiecīgu darbības ierobežošanu Latvijas Republikā. Tas gan ir tikai viens no pēdējā laika Ventspils brīvostas pārvaldes darbības piemēriem. Neatrisināta ir situācija ar VBP izvēlēto, nezināmo un šaubīgo investoru, kā vārdā ir paredzēta vērienīga Ventspils mežu zemju degradācija. Nav arī skaidrs, kāpēc VBP atsakās rīkot atklātu konkursu uz jaunceļamā sauskravas termināla operatora vietu, kas pēc mūsu rīcībā esošās informācijas ir viens no nosacījumiem, lai infrastruktūras izveidošanai piesaistītu Eiropas fondu finansējumu vairāku desmitu miljonu apmērā.

Atslēgvārdi: osta ventspils


Pievienot komentāru

 1. Kārlis teica:

  Atkals Lembergs. Visu sagandējis, ostu nolaidis. Patriekt.

 2. Zirgs teica:

  Vai tik NAV BATL nevis BALT???

 3. Ilgvars teica:

  Nu jau tranzītnieki nostājušies pret vadošajiem no Ventspils domes. Vai nav laiks jaunu vēlēšanu sarīkošanai Ventspilī?

 4. Kuģis teica:

  Ko brīnāmies. Ja pieļaujam tiesājamas personas atrašanos amatos, savādāks rezultāts nav iespējams. Izzaks visu pa tīro? Kur skatās ministru kabinets?

 5. Jānis teica:

  “Šī mākslīgi izveidotā biedrība kārtējo reiz šauj garām un vēlas turpināt skalot sabiedrības prātus.
  Ar graudu termināli jau sen skaidrs, ka ne jau brīvosta ir iemesls, kāpēc nu jau 3 gadus terminālis pārkrauj vienu kuģi gadā. Terminālim visu šo laiku bija un joprojām ir pieejami gan sliežu ceļi, gan atlaides darbībai ostā, taču diemžēl tik ļoti strādāt gribošie kazahi nesūta nevienu graudu kravu uz it kā savu termināli. Tai pat laikā terminālim izīrētos sliežu ceļus, tas par augstāku maksu izīrē citam “saistītam” uzņēmumam.
  Neticu nevienam šī uzņēmuma un arī minētās biedrības vārdam, jo – pat ja nav noslēpums, ka Ventspils ostā ir uzņēmēju grupējumi, šī grupējuma darbība ne ar ko nav labāka par Lemberga grupu. Tieši otrādi – krievu salašņas, es atvainojos.”

  Un vēl – brīvostas pārvaldes uzdevums ir pirmkārt rūpēties par savas teritorijas un uzņēmējdarbības un infrastruktūras attīstību, un tieši to tā arī dara. Valsts intereses tai ir tikai pakārtotas, proti, jo vairāk kravu ostā, jo vairāk nodokļu valstij.

  Un komentētājiem, kuriem nav ne jausmas par Ventspils ostu un tās darbību, tomēr derētu kaut reiz izdarīt savā dzīvē arī kaut ko paliekošu un vērienīgāku, nekā uzrakstīt pāris žultainus komentārus – tas jau tagad modē.

 6. Juris teica:

  Par visiem 200% pievienojos relīzes autoriem. Ostas stratēģiju nosaka brīvostas pārvalde. Diemžēl Ventspils pārvalde ostu ir novedusi līdz kliņķim. Manuprāt pie vainas ir viena maza vīreļa pārlieku lielās ambīcijas.

 7. Flowers teica:

  Very interesting subject , regards for putting up.

 8. Low-cost Insurance teica:

  OMG , jūs redzat Kas transpiring Sīrijā ? Neatkarīgi nobrutāla valdības apspiešanu,demonstrācijas turpināt

 9. Vehicles Insurance teica:

  Hey guys, DrīkstASV daudz labāk turēt Sīrija Assad ?

 10. Cheaper Coverage teica:

  Slikta ziņa – Sīrija ” apgraizīšanas noslēpums ” palielina …

 11. Inexpensive Policy teica:

  Vai jums tiešām šķiet, ka Sīrija spying par disidentiem ?

 12. Steve Fleming teica:

  Hah , Itālija protestētāji mītiņš pret Berluskoni

 13. Angelina Petrie teica:

  Negatīvas ziņas – Sīrija ” apgraizīšanu mistērija ” palielina …

 14. disaster recovery teica:

  woh Es mīlu savu amatu, saglabāta pie favorītiem ! .

Kaimiņam atcelti piemērotie drošības līdzekļi

«Artusam ir atcelti drošības līdzekļi,» liecina partijas KPV LV premjera kandidāta un advokāta Alda Gobzema ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

Maijā sasniegta šī gada elektroenerģijas maksimālā un minimālā biržas cena

Šī gada maijā elektroenerģijas biržas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā sasniegusi gan šī gada minimumu – 1,59 Eur/MWh stundā 9.maijā, gan arī maksimālo atzīmi 255,03 EUR/MWh stundā 16.maijā, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Komisija atbalstījusi ieceri žurnālistiem ļaut iepazīties ar pabeigtiem kriminālprocesiem

Saeimas Juridiskās komisija, veicot pārbalsošanu, atbalstījusi Tieslietu ministrijas kompromisa priekšlikumu likumprojektam par žurnālistu tiesībām iepazīties ar pabeigtu kriminālprocesu materiāliem, pastāstīja komisijas un partijas Vienotība Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Judins.

Vairāki potenciālie investori izrādījuši interesi par ABLV Bank piederošās bankas Luksemburgā iegādi

Vairāki potenciālie investori ir izrādījuši interesi par likvidējamajai ABLV Bank piederošās bankas Luksemburgā ABLV Bank Luxembourg iegādi, atzina bankas likvidators Arvīds Kostomārovs.

ES ievieš sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem Mjanmā

Eiropas Savienība ievieš sankcijas pret bruņoto spēku amatpersonām Mjanmā, kuras, Briseles ieskatā, vainojamas sistēmiskos cilvēktiesību pārkāpumos, kas doties bēgļu gaitās no Dienvidaustrumāzijas valsts likuši vairāk nekā 600 000 rohindžas tautības iedzīvotāju.

Deputāts Kļaviņš pagaidām atkārtoti uz KNAB nav aicināts; no komentāriem izvairās

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš pagaidām atkārtoti uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju nav aicināts. Politiķis aģentūrai norādīja, ka advokātu, kurš viņu pārstāvēs, varētu izvēlēties tad, kad būs zināms došanās laiks uz KNAB. Kļaviņš arī piebilda, ka iepriekšējās komunikācijas laikā no izmeklētāju puses bijusi absolūti korekta izturēšanās.

Vidusskolas eksāmenu rezultāti Igaunijā - par zemu Tartu Universitātei

Igaunijas vidusskolu valsts eksāmenu vidējie rezultāti šogad ir pārāk zemi, lai dotu iespēju nākamiem studentiem iestāties Tartu Universitātē, kas ir starptautiski visaugstāk novērtētā augstākās izglītības iestāde Baltijā.

Vasaras saulgriežos Igaunijā ugunsdzēsēji lūguši reģistrēties «ugunskura sargiem»

Igaunijā aizvadīti vasaras saulgriežu svētki Jaanipäev, kur uz atbildīgu ugunskuru kurināšanu iedzīvotāji aicināti, rosinot katrā Jāņa bērnu pulkā izvirzīt vienu «ugunskura sargu» un par to paziņot ugunsdzēsējiem.

Brīdina – ABLV pašlikvidācijas procesā varētu pazust pierādījumi 102,3 miljonu dolāru atmazgāšanas lietā

Bijušais Sergeja Magņitska darba devējs, Hermitage Capital Management, 2018.gada 21.jūnijā nosūtīja iesniegumu Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm ar aicinājumu izmeklēt naudas atmazgāšanu caur ABLV Bank. Iesniegums ir reakcija uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju ABLV īstenot kontrolētu pašlikvidācijas plānu, jo pastāv risks pašlikvidācijas procesā pazaudēt pierādījumus.

Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 68 likumus, bet deputāti uzstājušies 765 reizes

Saeima šī gada pavasara sesijā kopš 9.aprīļa pieņēmusi 68 likumus – 13 jaunus un grozījumus 55 likumos. Šajā laikā deputāti sanāca uz 11 kārtējām sēdēm, vienu ārkārtas un vienu svinīgo sēdi,bet no tribīnes deputāti šajā laikā runājuši 765 reizes.

Itālija, vēršoties pret migrantu pieplūdumu, brīdina par Šengenas zonas apdraudējumu

Eiropas Savienības bezrobežu zona varētu būt apdraudēta, ja netiks atrisināts Vidusjūras migrācijas plūsmas jautājums, tā tiekoties ar 15 citu dalbvalstu vadītājiem, norādījis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Jurašs vēršas ar iesniegumu KNAB par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Jaunās konservatīvās partijas politiķis, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieks Juris Jurašs ir vērsies ar iesniegumu KNAB, aicinot izvērtēt žurnālistu publicētos materiālus par Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu, liecina paziņojums sociālajos tīklos.

VID: Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā IIN

Ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3 000 eiro, šīs personas var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēji, tām nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma un tirdzniecībā tām arī nav jāizmanto kases aparāts.

Turcijas prezidenta vēlēšanās uzvar ilggadējais līderis Erdogans

Turcijā svētdien, 24.jūnijā, aizvadītas parlamenta un prezidenta vēlēšanas. Kamēr parlamenta vēlēšanu rezultāti vēl tiek skaitīti, prezidenta vēlēšanās savu uzvaru pieteicis ilggadējais Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans.

DP nesaskata kriminālpārkāpumus Tēvijas sargu paziņojumā par «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem»

Drošības policija patlaban nesaskata Krimināllikuma pārkāpumus biedrības Tēvijas sargi paziņojumā par «lielās talkas» rīkošanu Latvijā un «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem».

Šajā nedēļā nokrišņi mitēsies un temperatūra paaugstināsies līdz +27

Šī nedēļa daļā Latvijas vēl iesāksies lietaina, taču, pastiprinoties anticiklonam, nokrišņi mitēsies un gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Darba nedēļas beigās laika apstākļi atkal mainīsies, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļa Lietuvā. Sperts pirmais solis uz VDK aģentu atklāšanu

Lietuvas Seims ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījis priekšlikumu atklāt šobrīd noslepenotas ziņas par tiem bijušajiem Padomju Valsts Drošības komitejas aģentiem, kuri brīvprātīgi atzinušies sadarbībā ar «Čeku».

BNN nedēļas apkopojums: KNAB vizītes Saeimā. Nedemisonējošais Ašeradens un Rasnačs. DTV spriedums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem. Šoreiz ietvertās tēmas Spriedums; KNAB vizītes; Saeimas uzticība ; Postenis; Cīņa; Kalendārs.

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.