bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors
LatviaLatvija

BALT: Ventspils brīvostas pārvalde lobē savus uzņēmumus, nevis valsts intereses

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Biedrība Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) brīdina, ka Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) darbības pret AS Ventspils Grain Terminal (VGT) kārtējo reizi rāda, ka Ventspils brīvostas pārvaldes darbā ir nepieciešamas kardinālas izmaiņas.

AS Ventspils Grain Terminal ir uzņēmums ar 100% Kazahstānas investoru kapitālu, Latvijas Republikai izdevīgs un perspektīvs projekts Kazahstānas Republikas un Latvijas Republikas ekonomiskajā sadarbībā. Šī projekta sekmīga īstenošana kļūtu par norādi arī citu valstu investoriem ieguldīt līdzekļus Latvijas valsts ekonomikā. Jāpiekrīt Ekonomikas ministram Artim Kamparam, kas Ventspils brīvostas pārvaldes rīcību raksturoja ar vārdiem: «bezatbildīga, nesaimnieciska, pretvalstiska», norādīrs BATL paziņojumā.

BATL, kuras biedri ir lielākie Ventspils brīvostā strādājošie uzņēmumi, norāda, ka spiesti samierināties ar Ventspils brīvostas darba metodēm un tās pieņemtajiem, dažādiem uzņēmumiem atšķirīgajiem, ekonomiski nepamatotiem un patvaļīgiem lēmumiem.

BATL uzsver, ka VBP zināmā mērā ir pārvērtusies par šauru cilvēku loku kontrolētu privātu kompāniju, kuras galvenais mērķis, iespējams, vairs nav ostas kopēja attīstība, bet gan «savējo» uzņēmumu pastiprināta atbalstīšana un nevēlamo iespaidošana. Rezultātā, kādreiz slavenā Ventspils brīvosta ir pārvērtusies par ostu, kuru savā attīstībā ir apsteigušas gandrīz visas Baltijas jūras austruma krasta lielās ostas. Ja deviņdesmito gadu vidū Ventspils osta pārkrāva gandrīz tādu pašu kravas apjomu, cik Sankt-Pēterburgas, Tallinas, Rīgas, Liepājas, Klaipēdas ostas kopā, tad šodien katra no tām pārkrauj ievērojami vairāk nekā Ventspils.

Presē izskanējis Ventspils brīvostas pārvaldes viedoklis, ka AS Ventspils Grain Terminal ir saņēmis tādu pašu atbalstu, kā citi investori. BATL apstiprina, ka VGT ir saņēmis atbalstu, bet atbalsts un investīciju projekti tika apstiprināti laikā, kad uzņēmumu AS Ventspils Grain Terminal pastarpināti kontrolēja Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs. Pašlaik AS Ventspils Grain Terminal 100% pārstāv Kazahstānas Republikas investori. Toties Ventspils brīvostas pārvalde ar savām darbībām cenšas paralizēt termināla darbu. Tas nav pieņemami ne no labas pārvaldības, ne ostas un Latvijas ekonomikas izaugsmes viedokļa un liecina par iespējamu korupciju visaugstākajā Ventspils brīvostas vadības līmenī, uzskata biedrība.

Ventspils brīvostā esot nepieciešama tieša valsts iejaukšanās. Notiekošais vislielākā mērā ir valsts atbildības un starptautiskā prestiža lieta, tāpēc BATL vērsies pie Latvijas Republikas Saeimas un Latvijas Republikas Ministru kabineta ar lūgumu par Ventspils brīvostas regulējošo likumu un normatīvo aktu sakārtošanu:

– novērst tiesājamu personu atrašanos brīvostas valdes sastāvā, jo šāds fakts pats par sevi degradē investīciju klimatu;

– pārskatīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes ievēlēšanas, atsaukšanas un valdes locekļu pilnvaru mehānismus;

– padarīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes sēdes, lēmumus un tajos izskatāmos dokumentus pieejamus tās dibinātāja un uzraudzības institūciju augstākajiem pārstāvjiem;

– aizliegt aizmuguriski pieņemtu lēmumu iespējamību utt.

Noslēgumā BATL vēlreiz norāda, ka graudu termināla piemērs norāda uz Kazahstānas Republikas (Republic of Kazakhstan) investoru mērķtiecīgu darbības ierobežošanu Latvijas Republikā. Tas gan ir tikai viens no pēdējā laika Ventspils brīvostas pārvaldes darbības piemēriem. Neatrisināta ir situācija ar VBP izvēlēto, nezināmo un šaubīgo investoru, kā vārdā ir paredzēta vērienīga Ventspils mežu zemju degradācija. Nav arī skaidrs, kāpēc VBP atsakās rīkot atklātu konkursu uz jaunceļamā sauskravas termināla operatora vietu, kas pēc mūsu rīcībā esošās informācijas ir viens no nosacījumiem, lai infrastruktūras izveidošanai piesaistītu Eiropas fondu finansējumu vairāku desmitu miljonu apmērā.

Atslēgvārdi: osta ventspils


Pievienot komentāru

 1. Kārlis teica:

  Atkals Lembergs. Visu sagandējis, ostu nolaidis. Patriekt.

  +1 0 -1 0

 2. Zirgs teica:

  Vai tik NAV BATL nevis BALT???

  +1 0 -1 0

 3. Ilgvars teica:

  Nu jau tranzītnieki nostājušies pret vadošajiem no Ventspils domes. Vai nav laiks jaunu vēlēšanu sarīkošanai Ventspilī?

  +1 0 -1 0

 4. Kuģis teica:

  Ko brīnāmies. Ja pieļaujam tiesājamas personas atrašanos amatos, savādāks rezultāts nav iespējams. Izzaks visu pa tīro? Kur skatās ministru kabinets?

  +1 0 -1 0

 5. Jānis teica:

  “Šī mākslīgi izveidotā biedrība kārtējo reiz šauj garām un vēlas turpināt skalot sabiedrības prātus.
  Ar graudu termināli jau sen skaidrs, ka ne jau brīvosta ir iemesls, kāpēc nu jau 3 gadus terminālis pārkrauj vienu kuģi gadā. Terminālim visu šo laiku bija un joprojām ir pieejami gan sliežu ceļi, gan atlaides darbībai ostā, taču diemžēl tik ļoti strādāt gribošie kazahi nesūta nevienu graudu kravu uz it kā savu termināli. Tai pat laikā terminālim izīrētos sliežu ceļus, tas par augstāku maksu izīrē citam “saistītam” uzņēmumam.
  Neticu nevienam šī uzņēmuma un arī minētās biedrības vārdam, jo – pat ja nav noslēpums, ka Ventspils ostā ir uzņēmēju grupējumi, šī grupējuma darbība ne ar ko nav labāka par Lemberga grupu. Tieši otrādi – krievu salašņas, es atvainojos.”

  Un vēl – brīvostas pārvaldes uzdevums ir pirmkārt rūpēties par savas teritorijas un uzņēmējdarbības un infrastruktūras attīstību, un tieši to tā arī dara. Valsts intereses tai ir tikai pakārtotas, proti, jo vairāk kravu ostā, jo vairāk nodokļu valstij.

  Un komentētājiem, kuriem nav ne jausmas par Ventspils ostu un tās darbību, tomēr derētu kaut reiz izdarīt savā dzīvē arī kaut ko paliekošu un vērienīgāku, nekā uzrakstīt pāris žultainus komentārus – tas jau tagad modē.

  +1 0 -1 0

 6. Juris teica:

  Par visiem 200% pievienojos relīzes autoriem. Ostas stratēģiju nosaka brīvostas pārvalde. Diemžēl Ventspils pārvalde ostu ir novedusi līdz kliņķim. Manuprāt pie vainas ir viena maza vīreļa pārlieku lielās ambīcijas.

  +1 0 -1 0

 7. Flowers teica:

  Very interesting subject , regards for putting up.

  +1 0 -1 0

 8. Low-cost Insurance teica:

  OMG , jūs redzat Kas transpiring Sīrijā ? Neatkarīgi nobrutāla valdības apspiešanu,demonstrācijas turpināt

  +1 0 -1 0

 9. Vehicles Insurance teica:

  Hey guys, DrīkstASV daudz labāk turēt Sīrija Assad ?

  +1 0 -1 0

 10. Cheaper Coverage teica:

  Slikta ziņa – Sīrija ” apgraizīšanas noslēpums ” palielina …

  +1 0 -1 0

 11. Inexpensive Policy teica:

  Vai jums tiešām šķiet, ka Sīrija spying par disidentiem ?

  +1 0 -1 0

 12. Steve Fleming teica:

  Hah , Itālija protestētāji mītiņš pret Berluskoni

  +1 0 -1 0

 13. Angelina Petrie teica:

  Negatīvas ziņas – Sīrija ” apgraizīšanu mistērija ” palielina …

  +1 0 -1 0

 14. disaster recovery teica:

  woh Es mīlu savu amatu, saglabāta pie favorītiem ! .

  +1 0 -1 0

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.