54 tonnu liela palīdzība Ukrainas energosistēmai

Valsts akciju sabiedrība Latvenergo ziņo, ka piektdien, 30.decembrī, Ukrainā nogādāts tās ziedotais trīsfāzu 110 kilovoltu transformators, ko izmantos karojošās valsts energosistēmas atjaunošanai pēc Krievijas  uzbrukumiem.

Atsaucoties Ukrainas lūgumam, rekordīsā laikā Latvenergo pieņēma nepieciešamos lēmumus par trīsfāzu 110 kilovoltu transformatora ziedojumu Ukrainas energosistēmas atjaunošanai. Šī iekārta, kas sver 54 tonnas, ir Daugavas hidroelektrostaciju rezerves transformators. Tas ticis atjaunots un uzturēts teicamā darba kārtībā, tādēļ joprojām ir lietderīgi izmantojams energosistēmā.

Kā BBN informēja Latvenergo pārstāve Ilvija Līvmane, Transformatora ziedojuma vērtība tikai noteikta 60 000 apjomā, kas faktiski ir metāla cena. Patlaban tāda jauna mezgla vērtība (tas ir konkrēta pielietojuma priekšmeta pasūtījums) ir ap 400 000 – 450 000 eiro.
«Šāda transformatora – tā jauna analoga – izgatavošana aizņem 1 gadu, tādēļ esam gandarīti, ka esam varējuši mobilizēties ļoti operatīvai rīcībai,» skaidro Līvmane.

Novembra beigās tika noslēgts dāvinājuma līgums ar Ukrainas valdības nozīmētu energouzņēmumu. Latvenergo operatīvi nodrošināja iekārtas konservāciju un sagatavošanu transportēšanai. Lai nodrošinātu transformatora nogādi Ukrainā, uzņēmums veiksmīgi sadarbojās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un starptautiskajām institūcijām – Enerģētikas kopienas sekretariātu un Eiropas Savienības Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centru (kas kooridinēja iekārtas nogādāšanu Ukrainā), kā arī Polijas stratēģisko rezervju aģentūru.

Transformatora transportēšana tika finansēta no ES Civilās aizsardzības mehānisma līdzekļiem.

Enerģētikas kopienas sekretariāta direktors Artūrs Lorkovskis (Artur Lorkowski) uzsver: «Pateicoties Latvenergo dāsnumam, šis 110 kV transformators palīdzēs nodrošināt elektrotīkla stabilitāti desmitiem tūkstošu ģimeņu, kurām ziemas vidū trūkst elektroenerģijas.»

Lasiet arī: Rīdziniekus aicina Kijivai dāvātos RS autobusus piepildīt ar ziedojumiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas