Rīdziniekus aicina Kijivai dāvātos RS autobusus piepildīt ar ziedojumiem

Rīgas dome ziņo, ka tā ziedos vēl desmit Rīgas satiksmes autobusus, palīdzot atjaunot Ukrainas galvaspilsētas sabiedrisko transportu. Lai autobusi ceļā nedotos tukši, pašvaldība kopā ar fondu Ziedot.lv aicina rīdziniekus piepildīt tos ar dāvanām gan maziem un lieliem kijiviešiem, gan arī viņu mīluļiem.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA) uzsver: «Novēlu mums visiem nepagurt, bet turpināt ziedot – kaut arī šoziem energoresursu sadārdzinājumu dēļ arī pašiem iet grūtāk nekā citkārt. Ziemassvētki ir īstais laiks dāsnumam un palīdzībai. Ziedojuma punkti atradīsies pie Spices un Akropole Alfa lielveikaliem, kā arī apkaimju iedzīvotāju centros.»

Savukārt cits Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis norāda, ka pašvaldība kopā ar tās uzņēmumu Rīgas satiksme tuvākajā laikā meklēs iespējas atrast vēl autobusus, ko nosūtīt uz Ukrainu: «Desmit Mercedes-Benz autobusu sarūpēšana nenāca viegli, taču esam ļoti gandarīti, ka tos ziedojam jau otro reizi.»

Tāpēc rīdzinieki (un ne tikai) no 28. līdz 30.decembrim ir aicināti piedalīties ziedojumu akcijā Rīga-Kijivai, sarūpējot pārtikas, saimniecības un higiēnas preces, kā arī barību mājdzīvniekiem.

Nepieciešamie ziedojumi ir, pirmkārt, pārtikas preces – konservi, cukurs, eļļa, sāls, griķi, grūbas, makaroni, kukurūza, saldumi, rieksti, žāvētie augļi, sausiņi, barankas, sausais piens, šķīstošā kafija, tēja, aplejamā pārtika (putras, zupas utt.), dzeramais ūdens pudelēs, bērnu pārtika (biezenīši, piena maisījumi, cepumi, suliņas).

Visām pārtikas precēm derīguma termiņam vajadzētu būt vismaz 6 mēnešiem.

Otrkārt, higiēnas preces – bērnu un pieaugušo autiņbikses, zobu pasta, zobu birstes, dušas želeja, ziepes, roku krēmi, tualetes papīrs, bērnu paladziņi un mitrās salvetes. Vajadzīgs arī mazu bērnu apģērbs un apavi.

Treškārt, arī dzīvnieku barība – sausā dzīvnieku barība, dzīvnieku barības konservi, dzīvnieku kopšanas piederumi (pavadas, gultas, pakaiši u.tml.). Tāpat noteikti vēlamas medicīnas preces – pārsēji, žņaugi, plāksteri, dezinfekcijas līdzekļi, antiseptiķi, medicīniskie cimdi. Citas vajadzīgas lietas būtu segas, matrači, guļammaisi, sildītāji, lādētāji, ģeneratori.

No 28.decembra līdz 30.decembrim ikviens rīdzinieks tiek aicināts autobusu piepildīšanai sarūpētos ziedojumus nogādāt: 28.decembrī no plksten 15.00 līdz 20.00 Rātslaukumā; 29.decembrī no pulksten 15.00 līdz 20.00 pie tirdzniecības centra Akropole Alfa pie B ieejas; savukārt 30.decembrī – no pulksten 12.00 līdz 20.00 pie tirdzniecības centra Spice.

Iedzīvotāji, kuriem nav iespējas atnest pašu sarūpētus ziedojumus, aicināti ziedot naudu portāla Ziedot.lv sadaļā ziedot.lv/10autobusi. Par saņemtajiem ziedojumiem tiks iegādātas tās lietas, kuras pietrūks autobusu piepildīšanai.

Tāpat ziedojumus varēs nogādāt kultūras centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29 un sev tuvākajā Rīgas pilsētas apkaimju iedzīvotāju centra punktā: E.Smiļģa ielā 46; Gobas ielā 6a; Ieriķu ielā 43a, Rīgā; Daugavpils ielā 31, Rīgā; Ziemeļblāzmas ielā 36, (402.kabinets).

Tur – kultūras centrā “Imanta” un apkaimju iedzīvotāju centra punktos – ziedojumi tiks pieņemti šādos laikos: 28.decembrī no pulksten13.00 līdz 17.00; 29.decembrī no pulksten 12.00 līdz 16.00; 30.decembrī no plksten 10.00 līdz 13.00.

Autobusi ar ziedojumiem ceļā uz Kijivu dosies janvāra vidū.

Lasiet arī: 55 tūkstoši eiro dienā – sabiedrības uzticētais Ziedot.lv

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas