Kiberuzbrukums Vācijas ostām varētu būtiski ietekmēt NATO centienus palīdzēt, teica atvaļinātais ģenerālis Bens Hodžess (Ben Hodges). Tas apdraudētu sabiedroto nodrošināšanu ar militāro atbalstu, viņš teica aģentūrai Reuters.
Eiropas Komisija novembrī rosinājusi veidot rīcības plānu, lai stiprinātu kiberdrošību. Atvaļinātais ģenerālis Bens Hodžess, kurš no 2014. līdz 2017.gadam komandēja ASV spēkus Eiropā, ilgstoši ir runājis par to, ka civilie objekti ir ārkārtīgi būtiski militārajai stratēģijai, un kiberdrošība ir tikpat svarīga kā pretraķešu sistēmas, lai aizsargātu Vācijas ostas pie Ziemeļjūras.
Krievija pēdējās nedēļās īpaši spēcīgi apšauda Ukrainas infrastruktūras objektus, un oktobrī brīdināja, ka uzbrukumi daļēji civilajai infrastruktūrai var būt likumīgs mērķis atbildes triecienā valstīm, kas atbalsta Ukrainu.
«Brēmerhāfene un Hamburga patiesībā ir nozīmīgākās alianses jūras ostas ne vien komerciālajiem pārvadājumiem, bet arī militārajām kravām,» teica Hodžess. Viņš atgādināja par 2017.gada kiberuzbrukumu, kam tika dots nosaukums NotPetya, un kas tika saistīts ar Krieviju. Uzbrukums vispirms skāra Ukrainu, bet tad strauji virzījās cauri to uzņēmumu korporatīvajiem tīkliem, kas darbojās Austrumeiropā. Dāņu kuģniecības uzņēmums Maersk toreiz norādīja, ka uzbrukums radīja pārrāvumus tā datorsistēmās visā pasaulē, un nebija iespējams izsekot kravas.
Hodžess atzina: «Tad mēs sapratām, cik esam ievainojami. Ja nav iespējams izmantot Brēmenhāfeni, ASV būs ļoti sarežģīti palīdzēt sabiedrotajiem un izpildīt savu militāro operāciju daļu.»
Hodžess norādīja, ka šo argumentu gaismā Berlīnes lēmums atļaut Ķīnas transporta gigantam Cosco nopirkt daļu no termināla Hamburgā, valsts lielākajā ostā, rada lielas bažas: «Tiklīdz viņi ir ostā, viņi ir arī ostas iekšējā ekosistēmā.»
Ģenerālis sacīja, ka ostas būtu kritiski svarīgas, lai ievestu sabiedrotos, un Ķīnas klātbūtne un iespējamā ietekme uz procesiem var radīt problēmas.
Vācijas Aizsardzības ministrija nekomentēja Hodžesa izteikumus. Hamburgas ostas pārvaldnieks HHLA norādīja, ka regulāri pārbauda programmatūru, vadlīnijas un metodes, lai tūlīt atrastu un novērstu nepilnības. Ķīnas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Vācijas un Ķīnas attiecības ir šo divu valstu iekšējā lieta, un nevienam no malas tur nav jājaucas.