Kādēļ lietuvieši pērk īpašumus Tenerifē?

Kanāriju salu lielākā sala Tenerife vienmēr uzlūkota kā brīvdienu galamērķis, tomēr šobrīd tā arvien lielāku popularitāti lietuviešu vidū iegūst kā vieta, kur iegādāties nekustamo īpašumu.

Salā īpašumu jau iegādājušies tik daudz lietuviešu, ka veidojas vietējā kopiena. Nekustamo īpašumu speciāliste un aģentūras “Namai Tenerifėje” vadītāja Vida Cechanavičiene (Vida Cechanavičienė) pastāstīja: “Tenerifē ir visi četri gadalaiki vienlaikus. Piemēram, decembrī Teidē var būt sniegs, bet, ja dosies pie okeāna, tur būs vasara, varēsi peldēties. Citā salas daļā līst lietus. Vēl kādā vietā ir pavasaris.”

Saskaņā ar Cechanavičienes sacīto, Tenerifē pašlaik dzīvo ap tūkstoti lietuviešu, liela daļa no tiem populārajās piekrastes pilsētās Los Gigantē un Puerta de Santjago, kur pat dibināta lietuviešu skola un bibliotēka. Nekustamā īpašuma speciāliste norādīja, ka šajās pilsētās izveidojusies spēcīga kopiena.

Lai gan daudz ko joprojām nosaka tas, ko lietuvieši var atļauties, viņus arvien vairāk piesaista salinieku dzīvesveids.

Pieticīgu mājokļu cena sākas no 100 tūkstošiem eiro, savukārt īpašums iecienītā vietā ar skatu uz okeānu maksā ap 200 līdz 250 tūkstošiem eiro. Neskatotis uz to, daudzi uzskata to par vērtīgu ieguldījumu.

Cechanavičiene piezīmē, ka 2022.gadā, līdz ar kara sākumu Ukrainā, interese par dzīvi Tenerifē pieauga. Tobrīd esot ticis izpirkts viss, un īapšumi dienvidos, pie okeāna, pazuda pirmie. Tagad situācija esot mierīgāka, bet cenas nav kritušās.

Tenerife ilgstoši bijusi iecienīta vāciešu un britu vidū, un tagad savu nospiedumu atstāj arī lietuvieši. Viens no faktoriem ir pavasarīgais klimats visa gada garumā, bet liela nozīme ir arī drošības sajūtai un vietējo laipnajai attieksmei.

Tiesa, īpašumu pircējiem jārēķinās arī ar izaicinājumiem. Populāram pasīvo ienākumu veidam, īstermiņa īres mājokļiem, jāiegūst atļauja.

Dažas vietējās kopienas vispār aizliegušas īstermiņa īres mājokļu izveidi.

Spānijas mediji bieži apspriež arī skvoteru problēmu, tomēr Cechanavičiene uzskata, ka risks ir niecīgs, īpaši ņemot vērā jauno likumdošanu, kas atvieglo nelikumīgu iemītnieku izlikšanu. Viņa atceras: “Īpašumā blakus mūsu mājai bija britu skvoteris, kurš tur nodzīvoja piecus gadus. Tagad viņš izlikts, bet sākumā bieži viņu manījām.”

Daži lietuvieši iegādājas mājas personiskai lietošanai, savukārt citi cer atgriezt ieguldīto. Ziemas mēnešos tūristu plūsma ir intensīvāka, savukārt vasarā salu apmeklē daudz spāņu, kas ierodas baudīt mazliet vēsāku gaisu nekā kontinentā. Lai gan, salīdzinoši ar citām ietām Eiropā, īpašumi ir relatīvi lētāki, jārēķinās ar papildus izmaksām nodokļiem un nodevām. Tajā pašā laikā uzturēšanas izmaksas ir zemas.

Cechanavičiene iesaka potenciālajiem pircējiem ierasties īpašumu apskatīt uz vietas, un nepaļauties tikai uz to, ko var redzēt internetā. Viņa piebilda, ka dažkārt cilvēki iemīlas vietā, vai sapriecājas par cenu, bet neapdomā citus aspektus.

Visu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/2600745/why-more-lithuanians-are-buying-homes-in-tenerife

Lasiet arī: Lietuvā lauku tūrismu apdraud pelēkais vasaras sākums

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas