Aicina pievērst uzmanību pārtikas produktu derīguma termiņam

Svētku laikā, plānojot pārtikas pirkumus, iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību pārtikas produktu derīguma termiņam un iegādāties tikai tādus produktus un tādā daudzumā, cik var paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros, savā paziņojumā pauž Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

PVD uzsver, ka, iepērkoties ir jāraugās, kādos apstākļos pārtikas produkti ir uzglabāti un vai to iepakojums nav bojāts. Mājās pārtikas produkti jāuzglabā tādos apstākļos un temperatūrā, kā to marķējumā norādījis ražotājs.

Tāpat dienestā norāda, ka uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar jebkādas pārtikas tirdzniecību internetā, vienalga, vai produktus ražo, vai tikai izplata, ir jābūt reģistrētiem PVD uzņēmumu reģistrā.

Prasības attiecas arī uz tiem uzņēmumiem, kuri pārtikas produktus tirgo ar sludinājumu starpniecību,

piemēram, sociālajā tīklā “Facebook”. Arī tiem ir jābūt reģistrētiem PVD un, veicot pārtikas produktu piegādes, jāievēro higiēnas prasības, tostarp tīrība un atbilstoša temperatūra produktu pārvadāšanas laikā, norāda PVD.

Pārtikas ražotāju un izplatītāju uzņēmumu reģistrs atrodas PVD mājaslapas sadaļā “Reģistri”.

PVD aicina neiegādāties nezināmas izcelsmes un apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus no PVD nereģistrētiem pārtikas produktu ražotājiem un izplatītājiem.

Nezināmas izcelsmes produkti var būt ražoti, pārvadāti un izplatīti nepiemērotos higiēnas apstākļos un neatbilstošā temperatūrā, pieļaujot pārtikas piesārņojuma risku, brīdina PVD.

Lasiet arī: Ukraiņi gatavojas pirmajiem kara laika Ziemassvētkiem pēc jaunā kalendāra

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas