airBaltic pērn pieņēma teju tūkstoti jaunu darbinieku

Nacionālā lidsabiedrība airBaltic ziņo, ka, tai turpinot paplašināties un globālajai aviācijas nozarei pakāpeniski atveseļojoties, 2022.gadā darbā tika pieņemts 931 jauns darbinieks.

Līdz gada beigām kopējais darbinieku skaits sasniedza 2 143 profesionāļus. Savukārt 2023.gadā plānots pietuvoties 2 500 darbinieku atzīmei. airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): «Tas apstiprina, ka airBaltic joprojām ir viens no iekārojamākajiem darba devējiem Latvijā. Turklāt, tā kā mūsu flotei pievienosies aizvien vairāk lidmašīnu, arī darbinieku skaits turpinās pieaugt.»

Lidsabiedrība 2022.gadā izsludināja 226 vakances, saņēma vairāk nekā 16 800 pieteikumus un veica 3 660 darba intervijas.

Visvairāk pieteikumu saņemts uz otrā pilota, stjuarta un mehāniķa vakancēm.

Kandidāti pārstāvēja Bulgāriju, Čehiju, Horvātiju, Igauniju, Itāliju, Kazahstānu, Latviju, Lietuvu, Portugāli, Rumāniju, Saūda Arābiju, Somiju, Ukrainu un Vāciju.

Visvairāk pārstāvētās profesijas un darbības jomas lidsabiedrībā airBaltic ir stjuarti (>670), lidmašīnu tehniskās apkopes darbinieki (>410), piloti (>370), lidojumu nodrošināšanas un operatīvās darbības speciālisti (>290), komercpersonāls (220), tāpat arī IT, personālvadības, finanšu un citi biroja darbinieki (>180).

Turklāt šobrīd airBaltic Pilotu akadēmijā mācās 72 studenti. Līdz šim uzņēmumam pievienojušies jau 64 absolventi.

Vidējais airBaltic darbinieku vecums ir 35 gadi, bet vidējais darba stāžs sasniedz sešus gadus. Astoņi darbinieki uzņēmumā strādā kopš tā dibināšanas 1995.gadā. No dzimumu vienlīdzības aspekta – 46% darbinieku ir sievietes un 54% vīriešu. Šobrīd airBaltic strādā 30 dažādu tautību pārstāvji, tostarp 50 ukraiņi, kuri pievienojās uzņēmumam dēļ Krievijas agresijas Ukrainā. Uzņēmuma galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,96% akciju, pārējiem akcionāriem pieder 2,04%.

Lasiet arī: Nelidojot uz Ukrainu un Krieviju, airBaltic iztrūkst 72 miljoni eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas