Aizliegums medīt tikai uz diviem gadiem. Par nelikumīgajām staltbriežu medībām piespriests “maksimālais sods”

Valsts meža dienests (VMD) par 2023.gada 9.decembrī notikušajām nelikumīgajam medībām Saldus novadā piespriedis Medību likumā noteikto maksimālo sodu, tostarp medību dalībniekam, kurš šāva no braucošās automašīnas pa staltbriežiem, piemērots naudas sods 250 eiro apmērā, kā arī noteikts medību tiesību izmantošanas aizliegums uz vienu gadu.

VMD ziņo, ka atbilstoši konstatētajiem pārkāpumiem par medību vadītājam noteikto pienākumu nepildīšanu pie administratīvās atbildības ir saukts dzinējmedību vadītājs, viņam piemērojot naudas sodu 250 eiro apmērā un uz diviem gadiem atņemot tiesības vadīt medības.

Tikmēr trim personām, kuras dzinējmedībās bija reģistrētas kā dzinēji un pārkāpuma brīdī atradās automašīnā, piemērots naudas sods par medību drošības pārkāpumu 150 eiro apmērā katrai.

VMD norāda, ka administratīvo pārkāpumu lietās pieņemtie lēmumi ir stājušies spēkā, savukārt lietu par nelikumīgajām staltbriežu medībām kriminālprocesa ietvaros turpina izskatīt Valsts policija.

BNN jau ziņoja, ka sociālajos tīklos izplatījās aculiecinieku videomateriāls, kur kāda persona Saldus novada Jaunlutriņu pagastā uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus no braucošas automašīnas šauj uz meža dzīvniekiem.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Notikušais pievērsa arī Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzmanību, kurš tviterī norādīja, ka šāda mežonība ir pelnījusi visbargāko likumā paredzēto sodu.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.

Lasiet arī: Latvijā bagātīgi snigs, puteņos un līs

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas