Aizsardzības ministra biedru AS virzīs pēc veicamo darbu noteikšanas

Partiju apvienības Apvienotais saraksts Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars pirmdien, 19.decembrī, paziņoja, ka politiskais spēks  savu aizsardzības ministra biedru virzīs pēc tam, kad būs noteikti tam paveicamie darbi civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanai. 

Politiķis uzsvēra, ka Krievijas veiktais karš pret Ukrainu ir parādījis civilās aizsardzības nozīmīgo lomu visaptverošās valsts aizsardzības sistēmā. Jāsalāgo iekšējās un ārējā drošības jomas, tāpēc ministra biedrs palīdzēs nodrošināt Aizsardzības ministrijas (AM) un Iekšlietu ministrijas (IeM) horizontālo jeb kopīgo sadarbību šajos jautājumos, skaidroja Tavars.

Ukraina ir parādījusi, ka civilās aizsardzības joma ir saistīta ne tikai ar, piemēram, gatavību plūdiem, bet arī ar valsts militārām spējām, lai visi iedzīvotāji zinātu, kas jādara valsts apdraudējuma gadījumā, skaidroja AS frakcijas vadītājs, uzsverot, ka svarīga ir arī pašvaldību iesaiste civilajā aizsardzībā. Pēc vienošanās par darāmajiem darbiem, AS arī spriedīs, kurš būtu piemērotākais speciālists šim amatam.

Vēl nav noteikts grafiks, kādā šis process notiks, piebilda Tavars.

Viņš skaidroja, ka AS vēlas mainīt vēsturisko pieeju, ka ministrijas nereti dzīvoja katra savu dzīvi ar pieeju «nejaucieties mūsu un mēs nejauksimies jūsu jomā”. Taču, lai pilnveidotu civilās aizsardzības sistēmu, nepieciešama AM un IeM sadarbība, uzsvēra politiķis.

Sākotnēji par ministra biedra pienākumiem tiks spriests AS iekšienē. Pēc tam sarunas gaidāmas gan ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), kuram ir ministra biedru iecelšanas amatā tiesības, gan ar Nacionālo apvienību, kura atbild par AM.

Vaicāts sīkāk par ministru biedriem, Tavars norādīja, ka paredzēts palikt pie iepriekš minētās pieejas, ka koalīcijas partneriem ir iespēja izvirzīt vienu ministra biedru. Kā ziņots, pārējo koalīcijas partneru – Jaunās Vienotības un Nacionālās apvienības – pārstāvji iepriekš norādījuši, ka pašlaik neplāno virzīt kādu savu ministra biedru.

Lasiet arī: Saeima atbalsta jaunas ministrijas un ministra biedra amata izveidi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas