Latvijas Aizsardzības ministrija akreditē Rumānijas aizsardzības atašeju

Darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditējusi Rumānijas militāro, gaisa un jūras spēku atašeju pulkvedi Dragošu Florea (Dragoș Florea), ziņo ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Līdz šim pulkvedis Florea ir dienējis Rumānijas Militārās izlūkošanas ģenerāldirektorā, ar pretraķešu aizsardzību saistītās Nacionālās aizsardzības ministrijas struktūrvienībās, Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā (Supreme Headquarters Allied Powers Europe jeb SHAPE), kā arī piedalījies starptautiskā operācijā Afganistānā.

Pulkvedis Florea ir absolvējis Rumānijas Nacionālo politikas zinātnes un administrācijas augstskolu un Militāri tehniskās akadēmijas Elektronikas un informātikas fakultāti, kur apguvis radioelektroniku dienestam pretraķešu aizsardzības jomā.

Pulkvedis pašlaik rezidē Varšavā, Polijā un ir Rumānijas aizsardzības atašejs arī Igaunijā, Lietuvā, un Polijā.

Līdzšinējais Rumānijas militārais, gaisa un jūras spēku atašejs Latvijā bija pulkvedis Romeo-Mihails Tabirka (Romeo-Mihail Tăbârcă), kurš šo amatu ieņēma kopš 2015.gada 15.septembra.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas