Apgalvojumi par Putina iespējamajiem maksājumiem Šleseram nonākuši KNAB redzeslokā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei ir pievērsis uzmanību publiski izskanējušajai informācijai par to, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins vairākiem rietumvalstu politiķiem, tai starpā Saeimas deputāta amata kandidātam Aināram Šleseram (LPV), it kā maksājis naudu.

Patlaban KNAB iepazīstas ar to, lai lemtu par turpmāko iestādes rīcību, norādīja birojā.

Intervijā Youtube kanālā Solodnikov laikraksta Novaja Gazeta redaktors Dmitrijs Muratovs apgalvoja, ka

Putins vairākiem rietumvalstu politiķiem, tai starpā SaeimĀ Ievēlētajam Aināram Šleseram, ir maksājis no 1,5 līdz diviem miljoniem eiro gadā.

«Kad Krievijas prezidents Vladmirs Putins smejas par rietumu vērtībām, es saprotu, kāpēc viņš to dara. Viņš zina šo vērtību cenu. Viņa labā strādā vairāki rietumvalstu politiķi,» sacījis Muratovs, papildinot, ka katra kara diena Ukrainā Krievijai izmaksā 500 miljonus eiro, un tieši tikpat Krievijai par energoresursiem maksā Eiropa.

Pēc Muratova teiktā, Krievijas valsts uzņēmumā Rosneft ar Putina ziņu darbā ir pieņemti ietekmīgi rietumu pasaules politiķi.

Starp šiem politiķiem viņš nosauca Austrijas bijušo ārlietu ministri Karinu Knaislu, pie kuras Putins pat bijis kāzās, bijušo Somijas premjerministru Esko Tapani Aho, bijušo Austrijas kancleru Volfgangu Šiselu, kā arī bijušo Latvijas satiksmes ministru Aināru Šleseru.

Informācija par Šlesera iespējamo saistību ar Krieviju parādījās jau šī gada februārī, kad, pētot Krievijas publisko akciju sabiedrību saistību ar ārvalstu politiķiem, izdevums Novaja Gazeta nosauca 14 personas. Viņu vidū bija arī bijušais Latvijas satiksmes ministrs Šlesers.

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas