Apņēmies viņus “apmācīt”. Kiršteins būs EP vēlēšanu līderis “Tauta. Zeme. Valsts” sarakstā

Aleksandrs Kiršteins dibinājis biedrību “Latvijas neatkarības kustība” un kopā ar politisko partiju apvienību “Tauta. Zeme. Valsts” kandidēs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Kiršteins aģentūrai LETA pavēstīja, ka būs saraksta līderis.

Piedalīšanos EP vēlēšanās Kiršteins raksturo kā “treniņu”, jo sarakstā būs daudz jaunu cilvēku, kas nav iepriekš strādājuši Saeimā. Pēc Kiršteina sacītā, politiķis ir apņēmies viņus “apmācīt” un dalīties ar zināšanām, lai “pilnībā nomainītu visu sistēmu” gaidāmajās 2026.gada Saeimas vēlēšanās. Kiršteins pats netaisoties vairs kandidēt uz parlamentu.

Lasiet arī: Kiršteins izslēgts no Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas

Politiķis norādīja, ka ir pagājuši 35 gadi pēc Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) pirmā kongresa un tajā izteiktais aicinājums pietuvoties pirmskara demogrāfiskajai struktūrai, palielinot latviešu īpatsvaru vismaz līdz 70%, joprojām esot tikai sapnis. Kiršteins uzskata, ka nevienu no Latvijas problēmām nevar atrisināt ar partijām, kuras Saeimā pārstāv ne vairāk kā 10-15 biedri, tādēļ ir nepieciešama tāda kustība, kurā ir “kaut kas vairāk par cilvēkiem”.

“Latvieši joprojām dzīvo nelikvidētajās padomju okupācijas sekās un savā zemē jūtas neaizsargāti. Lielajās pilsētās tiesībsargājošo iestāžu darbinieku vairākums ir nelatvieši, bet zemessargiem ir atņemtas tiesības uzturēt kārību bez policijas atļaujas. Tiesu sistēma joprojām nav attīrijusies no bijušajiem VDK aģentiem un pretpadomju aktīvistu tiesātājiem,” uzskata Kiršteins.

Politiķis aicina “sākt atklātas sarunas un meklēt cēloņus” valsts varas un sabiedrības pieaugošajai atsvešenātībai, kas esot izraisījusi valsts atpalicību no valsts tuvākajiem kaimiņiem.

Kiršteina ieskatā, balsojot par dalību Eiropas Savienībā, neviens nevarēja iedomāties par “šobrīd izplatīto vārda brīvības ierobežošanu, pārspīlēto politkorektumu, robežu atvēršanu svešu civilizāciju pārstāvjiem un savu dabas bagātību zemes un mežu neierobežotu pārdošanu ārzemniekiem”.

“Lursoft” pieejamā informācija liecina, ka biedrību “Latvijas neatkarības kustība” dibinājis Kiršteins un Edvards Krusts. Krusts ir arī biedrības “Konservatīvās domas konference” izpildinstitūcijas loceklis.

Lasiet arī: Portfeļus krūmos un uz Briseli prom. Kāpēc trīs Latvijas ministri kandidē EP vēlēšanās?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas