Aptauja uzrāda, ka 60% nodarbināto nākas strādāt arī atvaļinājuma laikā

Tas noskaidrots pētījumā, ko bankas Citadele publicitātes vajadzībām jūnijā veica aģentūra Norstat, tiešsaistē aptaujājot 1010 interneta lietotājus vecumā no 18 līdz 74 gadu vecumam.

Starp tiem 60% respondentu, kuri atvaļinājumā laikā pievēršas darbam, 36% atklāj, ka dara to regulāri. Turklāt puse jeb 49% no viņiem ir vadītāji. Savukārt katrs piektais jeb 24% norāda, ka darba jautājumus atvaļinājuma laikā risina tikai izņēmuma kārtā.

Turpretim teju trešdaļa jeb

27% respondentu atvaļinājuma laikā netiek traucēti,

un tie lielākoties (33%) ir jauni cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī fiziska darba darītāji – attiecīgi 48%.

“Darba devējam būtu jārod risinājumi, kā nodrošināt darbu turpināšanos arī šķietami neaizstājamu darbinieku prombūtnē, kā arī jānodrošina, lai darbinieki plānotajā atvaļinājumā patiešām atpūstos. Piemēram, Citadelē esam ieviesuši sistēmu, kur darbiniekiem ikgadējā atvaļinājuma laikā ir ierobežotas pieejas bankas IT sistēmām. Tas ne tikai palīdz darbiniekiem “atslēgties” no darba atvaļinājuma laikā, bet sniedz vadītājiem iespēju pārskatīt darbinieku aizstāšanas iespējas,” tā savu darbavietu mediju paziņojumā cildina Citadeles personāla vadītāja Liene Grūtupa.

Aptauja konstatē, ka 2% respondentu bijusi nepieciešamība pievērsties darbam, bet viņi šādu lūgumu atvaļinājuma laikā noraidījuši. Savukārt katrs desmitais aptaujātais norāda, ka viņa darba specifika nepieļauj iespēju veikt darba pienākumus atvaļinājuma laikā.

Lasiet arī: Viedoklis | Valdība šūpojas mata galā, bet premjers dodas brīvdienās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas