Apvainotajai to nevēloties, kriminālprocesu pret deputātu Kiršteinu nesāk

Valsts policija (VP) atteikusies sākt kriminālprocesu par Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) rīcību, LTV žurnālisti Aneti Bērtuli nosaucot par “politprostitūtu”.

Jau ziņots, ka policija pērn septembra beigās saņēma iesniegumu un sāka resorisko pārbaudi, lai izvērtētu, vai ir pamats kriminālprocesa sākšanai. Ņemot vērā, ka persona, pret kuru bija vērsti izteikumi, nevēlējās turpināt procesu, un pamatojoties uz normām, ka

kriminālprocesu par neslavas celšanu sāk, ja saņemts tās personas pieteikums, kurai nodarīts kaitējums,

Dienvidvidzemes iecirknī pieņemts lēmums par atteikšanos ierosināt kriminālprocesu.

Pērn 25.septembrī mikroblogošanas vietnē Twitter Kiršteins, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, rakstīja: «Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi [domāti NA] grib likvidēt Satversmes tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!»

LTV pēc tam aicināja izvērtēt Kiršteina rīcību. LTV uzvēra, ka Saeimas deputāti un deputāta amata kandidāti vairākkārt rupji aizskāruši LTV žurnālistus, mērķtiecīgi pazemojot, vēršoties pret viņu darbu un privāto dzīvi, cenšoties mazināt uzticību profesionālai žurnālistikai un neatkarīgiem, brīviem sabiedriskajiem medijiem.

LTV uzsvēra, ka Kiršteina apgalvojumi aizskāruši LTV reputāciju, kā arī žurnālistes Bērtules godu un cieņu. Arī Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsās 13.Saeimā ar lūgumu izvērtēt deputāta Kiršteina rīcības ētiskumu, publiskajā telpā aizvainojoši izsakoties par Bērtuli.

Lasiet arī: Ierosina ētikas kodeksa pārkāpuma lietu par Kiršteina izteikumiem Saeimas debatēs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas