Ar narkotikām saistīto nāves gadījumu skaits Igaunijā pērn dubultojies

Lai gan narkotiku tirgus Igaunijā 2022.gadā bijis samērā nemainīgs, satraukumu rada pieaugošais ar pārdozēšanu saistīto nāvju skaits, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Igaunijas Narkotiku un organizētās noziedzības apkarošanas nodaļas Ziemeļu prefektūras vadītājs Raits Pikaro (Rait Pikaro) norādīja, ka nāves gadījumu skaits, kas saistīts ar narkotiku pārdozēšanu, salīdzinot ar 2021.gadu, ir teju dubultojies. Pilnīgi precīza statistika būs zināma martā. «Tie ir daudzi gadījumi, un fenantila, kas ir izteikti nāvējoša narkotika, analogu atgriešanās noteikti spēlē savu lomu, lai gan ir arī citas nāvējošas narkotikas,» sacīja Pikaro.

Šobrīd pieejamā statistika liecina, ka iespaidu atstāj arī maisījumi, kas tiek veidoti no psihotropajiem recepšu medikamentiem. Pikaro norādīja, ka karš Ukrainā nav atstājis vērā ņemamu iespaidu, tomēr nevar izslēgt, ka atsevišķiem noziedzniekiem ir aizvērušies plānotie narkotiku izplatīšanas ceļi. Toties ievērojama nozīme bijusi Igaunijas-Krievijas robežas slēgšanai, īpaši tie narkotiku izplatītājiem, kuri darbojas pierobežā.

«Daudz narkotiku Igaunijā nonāca, kad personas tās ienesa, šķērsojot robežu ar kājām. Uz robežas slēgšanu noziedznieki reaģēja, sākot izmantot lidrobotus narkotiku nogādāšanai no Krievijas uz Igauniju, bet mums labi veikusies arī šo darbību apturēšana,» sacīja Pikaro. Viņš piebilda, ka samazinājies arī to narkotiku tranzīts, kas caur Igauniju no Eiropas nonāca Krievijā.

Ņemot vērā satraucošo pārdozēšanas gadījumu skaitu, dzīvību glābšana būs šī gada uzmanības centrā. Farmaceitiskā tirgus kontekstā uzmanība būs jāpievērš recepšu medikamentiem.

Pikaro sacīja, ka policijai jākoncentrējas uz preventīvajiem pasākumiem, īpaši, ja runa ir par jaunatni: «Mums jādara vairāk prevencijas jomā. Jāpievērš liela uzmanība jauniešiem, lai atturētu viņus no narkotiku lietošanas un izkropļota dzīvesveida. Kā vienmēr, šeit liela daļa atbildības ir uz policijas pleciem, un atskatoties uz pagājušo gadu, varam teikt, ka bija daudz panākumu, bet ne viss ir ideāli.»

Lasiet arī: Naudas atmazgāšana, serveru uzturēšana un narkotikas – VID Jūrmalā aiztur noziedzīgu grupējumu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas