Naudas atmazgāšana, serveru uzturēšana un narkotikas – VID Jūrmalā aiztur noziedzīgu grupējumu

Šī gada oktobrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturēja organizēta noziedzīga grupējuma darbību, kurš nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Kratīšanu laikā atrasta un izņemta ne tikai skaidra nauda, serveri, datori un grāmatvedības dokumenti, bet arī narkotiskās vielas, ziņo VID.

Atbilstoši VID speciālistu secinājumiem organizētais noziedzīgais grupējums laika periodā no 2020.gada līdz 2022.gada septembrim nodarbojās ar noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 377 729 eiro apmērā, slēpjot noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi, piederību un kustību, kā arī mainot to atrašanās vietu.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Jūrmalā un Ādažos; tajā skaitā 11 kratīšanas veiktas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, t.sk. – skaidra nauda 224 800 eiro apmērā, narkotiskās vielas,  serveri, datori, ārvalstu uzņēmumu, t.sk. ārzonu reģistrācijas dokumenti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām, divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Savukārt vēl viena persona ir atbrīvota no apcietinājuma pret drošības naudu 10 000 eiro apmērā.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218.panta 3.daļā, 195.panta 3.daļā un 2181.panta 3.daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Lasiet arī: IDB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas